שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נחשף בכלכליסט

עובדי דיסקונט למנכ"לית: "לא נאפשר לעיני לייעץ"

יו"ר הוועד הארצי של הבנק ויו"ר ועד המנהלים כותבים ללילך אשר טופילסקי: "לא ניתן להתעלם מהמשמעות האתית של הצעד, במיוחד כשמדובר בנושאים שהיו על סדר היום בעת שעיני עדיין כיהן בתפקיד יו"ר ההסתדרות"

תומר ורון 09:3807.10.14
"לא נוכל לאפשר כי מר עופר עיני יישב מול נציגות העובדים וינהל מו"מ בשמה של ההנהלה", כך נכתב במכתב של ועד העובדים שנשלח למנכ"לית הבנק, לילך אשר טופילסקי.

 

 

במכתב, עליו חתומים יו"ר הוועד הארצי של הבנק מני גרינשטיין ויו"ר ועד המנהלים מיכאל אסור, נכתב לאחר חשיפת "כלכליסט" כי עיני נשכר על ידי ההנהלה לייצג אותה מול העובדים 

 

"לא ניתן להתעלם מהמשמעות האתית של הצעד עליו החלטתם, במיוחד כשמדובר בנושאים שהיו על סדר היום בעת שיו"ר ההסתדרות היוצא, עדיין כיהן בתפקידו ונהנה מתמיכתם של הדיסקונטאים", לשון המכתב.

 

לפיכך, נוצר מצב אבסורדי עבור ההנהלה ששכרה את שירותיו של עיני כדי לקרב בין ההנהלה לעובדים אך למעשה המינוי מרחיק אותה יותר מאחר והעובדים מודיעים חד-משמעית שלא יאפשרו לעיני לשמש כיועץ.

 

לילך אשר טופילסקי מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי מנכ"לית בנק דיסקונט צילום: רון קדמי

 

בחודש אוגוסט האחרון הכריזה הנהלת הבנק על התוכנית האסטרטגית החדשה שלה לפיה יקוצצו כ-250 משרות וכ-10 סניפים יסגרו. "לא נאפשר שום מהלך שיש בו פגיעה בתנאי העבודה במסווה של תוכנית התייעלות שאנו לא שותפים לה ולא נתנו הסכמתנו המלאה לכולה או לחלקה", כתבו העובדים. "אנו נעמוד על עמדתנו זו בין אם היועץ להנהלת הבנק יהיה עופר עיני או כל יועץ אחר". המכתב נשלח לאחר ישיבה שקיים הועד הארצי בעקבות חשיפת "כלכליסט".

 

עיני מצדו טען וממשיך לטעון גם היום כי קיבל את הסכמת העובדים למינוי זה. "קיבלתי את ברכת ועד העובדים והשבתי בחיוב. אני מקווה שאצליח לשפר את מערכת יחסי העבודה בבנק לטובת כל הצדדים", אמר עיני. "אין כאן בעיה חוקית וגם לא עניינית. עברו 4 חודשים מאז שעזבתי את התפקיד ושנה מאז הודעתי על כוונתי לעזוב. זה מספיק זמן". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x