$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חוצה את הקווים: הנהלת דיסקונט שכרה את עופר עיני כיועץ לענייני עובדים

יו"ר ההסתדרות לשעבר נשכר על ידי הנהלת דיסקונט כדי לייעץ לבנק במאבק מול ועד העובדים. דיסקונט: "עיני מביא מניסיונו רב השנים כמנהיג עובדים"

תומר ורון 07:0802.10.14

עופר עיני, יו"ר ההסתדרות לשעבר, חוצה את הקווים. ל"כלכליסט" נודע כי עיני נשכר על ידי הנהלת דיסקונט כדי שישמש יועץ מטעמה בכל הקשור למשא ומתן עם העובדים.

 

הנהלת דיסקונט ועובדיה אינם נמצאים בסכסוך עבודה רשמי, אך פרסום התוכנית האסטרטגית של הבנק העלתה את מפלס המתיחות בין הצדדים, שכן העובדים לא אהבו את העובדה שלא שיתפו אותם בגיבושה. עיני, שעזב את תפקידו בהסתדרות במאי האחרון, היה עד אז אחראי על ייצוג העובדים ואילו כעת, עם תפקידו החדש, הוא ניצב לצד ההנהלה.

 

עיני, שמונה ביולי ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, התחתן לפני כשבועיים עם רוית דום - באירוע בו נכחו, בין השאר, מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי ויו"ר הבנק יוסי בכר.

 

עופר עיני עופר עיני צילום: אוראל כהן

 

באוגוסט האחרון, במקביל לדו"חות הכספיים, פרסם בנק דיסקונט את התוכנית האסטרטגית שעליה שקדה ההנהלה מאז כניסת טופילסקי לתפקיד המנכ"לית בפברואר האחרון, יחד עם חברת הייעוץ הבינלאומית מקנזי. התוכנית כוללת פרישה מוקדמת של כ-250 עובדים בתוך שנה ומתבססת על פרישה טבעית של כ-600 עובדים עד 2019. בנוסף, היא כוללת צמצום של סניפי הבנק.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", ועד עובדי דיסקונט הודיע כי ייאבק בתוכנית, ויצא נגד חוסר שיתוף הפעולה של ההנהלה. הוועד הודיע בעבר כי לא יהסס להכריז סכסוך עבודה אם ההנהלה לא תשנה את גישתה.

 

דיסקונט היה נתון בסכסוך עבודה במשך שנה, עד כניסת טופילסקי לתפקיד. עם זאת, ההסכם שחתמה עם העובדים הוא ל-2014 בלבד. כעת נראה כי ההנהלה אינה רוצה להגיע שוב למצב של סכסוך עבודה, ושכרה את שירותיו של עיני. דיסקונט הוא הבנק עם יחס היעילות הגרוע ביותר במערכת הבנקאות - בשנת 2013 יחס זה עמד על 77.5%.

 

מהנהלת דיסקונט נמסר: "הבנק שכר את שירותיו של עיני על מנת לייעץ לבנק בכל הקשור ליחסי העבודה. עיני מביא מניסיונו רב השנים כמנהיג עובדים וכאיש ציבור, והבנק משוכנע שתהיה לו תרומה רבה לקידום מערכת יחסי העבודה בדיסקונט".

 

תגובת ועד העובדים לא התקבלה. 

 

איתן כבל: "אפעל ליזום חוק לצינון בכירי הכנסת"

 

"יש דברים שלא עושים ושום הסבר לא יקהה זאת. טרם יבשה הדיו על מכתב ההתפטרות של עופר עיני מההסתדרות ו׳מנהיג העובדים׳ חוצה את הקווים" כך אומר היום (ה') יריבו המר של עופר עיני, ח"כ איתן כבל בעקבות חשיפת כלכליסט.

 

כבל התחייב בשיחה עם כלכליסט כי עם חזרתה של הכנסת מהפגרה יפעל כדי ליזום חוק צינון לבכירי של ההסתדרות. "בפתחו של יום הכיפורים עופר עיני צריך לבקש סליחה ראשונה מציבור העובדים על שברח באמצע הקדנציה, וסליחה שנייה על שבגד באמונם ועבר לצד של המעסיקים", אמר כבל. "אני קורא ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לגנות את הצעד הזה, ולו בשביל לשמור על האמון בין ציבור העובדים לבין ההסתדרות, אמון שהופר בצורה גסה על ידי קודמו בתפקיד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x