שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בעקבות אירועי אלימות: 30% מקרונות הרכבת הקלה בירושלים הושבתו

בשל זריקת אבנים בשכונות הערביות בהן עובר מסלול הנסיעה, הזכיינית סיטיפס נאלצה להשבית 7 מהקרונות. בעקבות זאת, ישנה פגיעה בתדירות הרכבות

ליאור גוטמן 10:5007.09.14

חבת סיטיפס, זכיינת פרויקט הרכבת הקלה בירושלים, מודיעה הבוקר (א) שקרוב ל30% מקרונות הרכבת (7 מתוך 23) הושבתו וזאת כתוצאה מסדרת אירועי אלימות בשכונות הערביות בהן עובר מסלול הנסיעה.

 

מדובר בפעם השנייה בטווח של כחודש שסיטיפס נאלצת להשבית מספר רב של קרונות. טיפול בהשחתת הקרונות דורש כמה ימי השבתה, תיקון והחזרה לשימוש של קרונות שנפגעו. "זריקות האבנים החוזרות ונשנות מסבות נזק לרכבות. אנו עומדים הבוקר על 16 רכבות תקינות מתוך 23. המשמעות היא פחות רכבות מהנדרש פעילות על הקו ויש פגיעה בתדירות", אומרים שם. על פי ההערכות סיטיפס משרתת קרוב ל-140 אלף נוסעים ביום ולכן השבתת הקרונות פוגעת קשות גם בשירות וגם בהכנסות החברה.

 

הרכבת הקלה בירושלים. הפיצוי המגיע לה תקוע בוועדת הכספים הרכבת הקלה בירושלים. הפיצוי המגיע לה תקוע בוועדת הכספים צילום: חיים צח

 

בסביבת סיטיפס מספרים שספירה אקראית של אירועי האלימות רק מתחילת אוגוסט האחרון העלתה 41 אירועי זריקת אבנים, הטלת בקבוקי תבערה והשלכת צבע על הקרונות. על פי ההערכותיהם, עלות תיקון כל חלון עשויה להגיע לעד 5,000 שקל, אולם למזלה הרע הפיצוי שמגיע לה מטעם המדינה עדיין תקוע בוועדת הכספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x