שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אסתר דומיניסיני צפויה לעמוד בראש רשות בתי החולים

מי שעמדה עד השנה שעברה בראש דירקטוריון הדסה תקבל לידיה את ניהול בתי החולים הממשלתיים

מיקי פלד 14:1417.07.14

אסתר דומיניסיני צפויה לעמוד בראש רשות האשפוז החדשה שתנהל את בתי החולים הממשלתיים. שרת הבריאות יעל גרמן פנתה לאחרונה לדומיניסיני אך זו עדיין לא נתנה את תשובתה הסופית. הרשות צפויה לקום בחודשים הקרובים.

עד אוקטובר בשנה שעברה דומיניסיני עוד עמדה בראש דירקטוריון בית החולים הדסה, אך אז היא ושלושה חברים ישראלים אחרים בדירקטוריון התפטרו במחאה על מה שכינו כמידור מהמשא ומתן שניהלו נשות הדסה עם המדינה להבראת בית החולים. לפני כן כיהנה כמנכ"לית המוסד לביטוח לאומי וכמנכ"לית שירות התעסוקה.

 

אסתר דומיסיני אסתר דומיסיני צילום: יובל חן

 

במהלך עדותה מול צוות הבדיקה למשבר הדסה בראשות אבי גבאי, הטילה דומיניסני את האחריות לקריסת ביתה חולים על נשות הדסה, אך גם על התחושה כי אם יחסר כסף תמיד אפשר יהיה לפנות אליהן ולקבל מימון, תחושה שהובילה לדבריה לשאננות פיננסית. באופן דומה, זו גם התחושה בקרב חלק מבתי החולים הממשלתיים שדומיניסיני צפויה בקרוב להיות אחראית עליהן, שכן כל שנה מכסה המדינה את הגרעון של בתי החולים בכ-700 מיליון שקל.

 

הקמת רשות האשפוז היא חלק ממסקנות ועדת גרמן, בניסיון להפריד בין שני הכובעים של משרד הבריאות שכיום הינו גם הרגולטור של מערכת הבריאות, ובתוכה בתי החולים הממשלתיים, אך גם הבעלים של בתי החולים הללו. מעבר לחשש מניגוד עניינים בהתנהלות בכירי המשרד, מנכ"ל המשרד גם צריך לשמש כמעין יו"ר דירקטוריון של בתי החולים הללו וכך נגזל ממנו זמן עבודה שיכול להיות מופנה לנושאים אחרים. הרשות תהיה אחראית על בתי החולים הכלליים בלבד, כמו שיבא, רמב"ם, זיו וכדומה, ולא על בתי החולים הגריאטריים או הפסיכיאטריים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x