$
בארץ

הלחץ עבד: עיריית לוד ביטלה ההחלטה לקרוא רחוב על שם בנק מזרחי-טפחות

בעקבות לחץ ציבורי הודיעה העירייה כי החליטה לבטל את החלטת ועדת השמות לקרוא לרחוב חדש באזור התעשייה בעיר - רחוב מט"ל (ראשי תיבות של מזרחי-טפחות לוד)

תומר ורון 16:3203.07.14

בעקבות לחץ ציבורי הודיעה אחר הצהריים (ה') עיריית לוד כי תבטל את ההחלטה של ועדת השמות של העירייה לקרוא רחוב חדש בעיר על שם בנק מזרחי-טפחות. מוקדם יותר היום פורסם כי העירייה החליטה לערוך טקס לחניכת רחוב חדש באזור התעשייה בעיר שייקרא רחוב מט"ל (ראשי תיבות של מזרחי טפחות לוד). ואולם בעקבות הלחץ הציבורי בוטל הטקס שתוכנן להיערך היום.

 

שלט רחוב על שם בנק מזרחי-טפחות שהוצב בעיר שלט רחוב על שם בנק מזרחי-טפחות שהוצב בעיר צילום: צביקה טישלר

 

יצוין כי במקום כבר הוצב שלט המורה על שמו החדש של הרחוב. מוקדם יותר היום הדגישו בעירייה כי לא מדובר ברחוב גדול אלא בכביש גישה קטן בצמוד למרכז המחשוב שהקים הבנק בעיר. כמו ציינו בעייריה כי מדובר ברחוב חדש ולא בשינוי שם של רחוב קיים.

 

עיריית לוד: "השיח הציבורי לא בשל להוקיר תרומה מצד גוף מסחרי"

 

מעריית לוד נמסר בתגובה: "אף שאנו סבורים שראוי להוקיר ולהעריך מעורבות חברתית גם של גוף מסחרי למען הקהילה, אנו בהחלט קשובים לרחשי הציבור ומבינים כי השיח הציבורי-תקשורתי עדיין לא בשל להוקיר תרומה לקהילה מצד גופים מסחריים רבים בישראל. לפיכך קיבלנו החלטה משותפת לעירייה ולבנק, לבטל את ההחלטה לקרוא רחוב על שם מט"ל (מזרחי-טפחות לוד - ת"ו)".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x