שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בזק מכרה את המרכז בחיפה ב־73 מיליון שקל

הרוכשים, קרן ריאליטי ואלטשולר שחם, צפויים לקבל מהנכס תשואה שנתית של 7.5%. בעתיד מתכוונת הקרן לשנות את הייעוד למגורים ומסחר

דותן לוי 08:3203.07.14

קרן הנדל"ן ריאליטי ובית ההשקעות אלטשולר שחם רכשו במשותף (50% כל אחד) את מרכז ההדרכה והשירות של בזק בתמורה ל־73 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במתחם באזור התעשייה חוף שמן במפרץ חיפה, המרכז את פעילות בזק באזור הצפון. המתחם מאכלס מאות עובדים וכולל מבני משרדים, אחסנה, מוקדי שירות לקוחות, מעבדת תיקונים ומרכז הדרכה בשטח כולל של כ־10.5 אלף מ"ר בנוי, על מגרש בשטח כ־19.7 דונם.

 

תוכניות להרחבת הבנייה תוכניות להרחבת הבנייה צילום: קרן ריאליטי

 

הנכס יניב הכנסות של כ־5.5 מיליון שקל לשנה משכירות במהלך תקופת ההשבחה, המהוות תשואה שנתית של 7.5% על מחיר הרכישה. בשנים הקרובות תמשיך בזק לפעול במתחם, אך בשלב הבא בכוונת ריאליטי להשביח את הנכס באמצעות שינוי ייעודו והגדלת זכויות הבנייה. התב"ע מוגדרת כיום לשימוש של מלאכה ואחסנה, ובקרן מתכננים להוסיף לה שימושים חדשים הכוללים מגורים, מסחר או תעסוקה. התכנון צפוי לכלול בנייה למגורים של מאות דירות בתמהיל מגוון לצד בנייה למסחר, או לחלופין, תכנון לתעסוקה ומסחר - בהתאם למגמת ההתחדשות העירונית של עיריית חיפה באזור.

 

בסביבת המתחם נמצאים מרכזי תיירות, מסחר ופנאי ובהם הגנים הבהאים, מתחם הנמל המתחדש ומוזיאון חיפה, והוא עובר התחדשות משמעותית עם פרויקטים כקולנוע הדר, פארק ההייטק מת"מ 2 ומתחם אחד העם.

 

את הצדדים ייצגו בעסקה עו"ד משה הרדי ועו"ד קארין פריד ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x