$
בארץ

הרב הראשי לישראל אימץ את המלצות הצוות להפחתת עלויות הכשרות במזון

הצוות הבינמשרדי הוקם על ידי סגן שר הדתות אלי בן דהן, לאחר פגישה עם מנכ"לית משרד האוצר יעל אנדורן

נורית קדוש 20:2924.06.14

חודש וחצי אחרי מינוי הצוות הבינמשרדי על ידי סגן שר הדתות אלי בן דהן, אימץ הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו את המסקנות של הוועדה להפחתת עלויות הכשרות במזון. הרב לאו צפוי להביא לאישור מועצת הרבנות הראשית את ההמלצות לאישורה.

 

בראש המסקנות, הגדלת מספר הרבנויות נותנות הכשרות ברחבי העולם שעליהם תסמוך הרבנות הראשית לישראל. סגן השר מציין עוד, כי בתחום החלב הוצע להשתמש באמצעים טכנולוגיים להשגחה על הרפתות ולאפשר שימוש בחלב מיובא מחו"ל תחת השגחת הרבנות.

 

סגן שר הדתות אלי בן דהן סגן שר הדתות אלי בן דהן צילום: חיים צח

 

בעקבות פגישה של סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, עם מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, לפני כחודש וחצי, התקבלה החלטת ממשלה שהטילה על סגן השר למצוא דרכים להוזיל את יוקר המחיה במוצרי מזון במרכיב הקשור לכשרות. בעקבות כך מינה בן דהן צוות בינמשרדי שבו חברים משרד האוצר, משרד הכלכלה, המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית לישראל, שייבחן את הדברים.

 

בשבועות האחרונים גיבש הצוות מספר המלצות שצפויות להוזיל את עלויות הכשרות בחלב ובבשר במוצרים המיובאים מחו"ל.

 

פרט להמלצות אלה, הנקודה המרכזית שעלתה בעבודת הצוות היא זירוז קידום הרפורמה במערך הכשרות שהציגו השר בנט וסגן השר בן דהן לפני מספר חודשים, שכוללת שינוי מבני ברבנות והיא המרכיב העיקרי שצפוי להוזיל את עלויות הכשרות ולהחזיר את אמון הציבור בכשרות של הרבנות ובכך יפחת הצורך ברכישת כשרויות בד"צים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x