$
בארץ

30 אלף שקל על הטמעת מערכת מחשב - לכל עובד בטאבו

פסק בוררות קובע כי כל אחד מ־240 העובדים בטאבו יקבל את המענק בתמורה להסכמה להטמעת מערכת חדשה. יו"ר הסתדרות עובדי המדינה לא מבטיח שבכך הסתיימו הדרישות

מיקי פלד 07:1216.06.14

עובדי הטאבו יקבלו מענק חד־פעמי של 30 אלף שקל עבור הפעלת מערכת מחשוב חדשה, כך נקבע אתמול בפסק בוררות שניתן במוסד לבוררות מוסכמת בשירות הציבורי.

240 עובדי הטאבו טענו כי המערכת החדשה עשויה להביא לצמצום בכוח האדם. זאת משום שחלק גדול מהעבודה שמבוצעת כיום על ידיהם תבוצע על ידי מערכת המחשוב החדשה, שזוכה לכינוי "רימון" ופיילוט שלה אמור להתחיל בלשכת רישום המקרקעין בתל אביב ביולי. בפסק הבוררות נכתב כי המעבר למערכת החדשה נעשה כדי "למנוע קריסת מערכת חשובה".

 

הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי אמסלם הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי אמסלם צילום: אלכס קולומויסקי

 

העובדים יקבלו 10,000 שקל כל אחד בתלוש השכר של החודש הבא וסכום זהה בחודש לאחר מכן. סכום נוסף של 10,000 שקל ישולם להם בעוד שלוש שנים, עם התקדמות יישום ההטמעה של המערכת.

 

"שינוי מהותי בתנאי עבודה"

 

הדרישה המקורית של העובדים היא לתוספת שכר של 15% כדי להטמיע את המערכת, שכן "לא מדובר במערכת מחשב בלבד אלא בשינוי מהותי של תנאי העבודה", כפי שכתבו הבוררים.

 

לפני חמישה חודשים פנו הצדדים לבוררות, לאחר שהעובדים השביתו למשך שלושה שבועות את לשכות רישום המקרקעין וגרמו לעיכוב של אלפי עסקאות נדל"ן. זאת בעקבות משא ומתן בין הסתדרות עובדי המדינה למשרד האוצר שנגמר במבוי סתום.

 

העובדים לא רשמו אז הערות אזהרה לטובת רוכשי הדירות והבנקים למשכנתאות, והם הודיעו כי הם לא מטפלים בתיקים ולא מקבלים קהל עד להודעה חדשה.

 

זו לא הפעם הראשונה

 

עם פרסום פסק הבוררות, בשני הצדדים רושמים סיפוק מתוצאתו. הממונה על השכר באוצר עו"ד קובי אמסלם אמר אתמול ל"כלכליסט" כי "זהו הסדר קבע שסוגר את כל הסכסוכים. נכון שזה סכום גבוה, אבל לא מדובר בתוספת קבועה שגם נכנסת לחישוב הפנסיוני ומגדילה עלויות בטווח הארוך".

 

אמסלם היה זה שיזם את הפנייה למוסד לבוררות מוסכמת, כחלק מניסיון להפסיק שביתות במגזר הציבורי. "העיקר הוא שיש מנגנון שמכריע מהר, ומהבחינה הזו המוסד הצדיק את הפנייה אליו", אמר אמסלם.

 

גם אריאל יעקובי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, מביע שמחה על פסק הבוררות: "תהליכים משמעותיים צריכים תגמול מתאים לעובד. לא יגרמו לנו לוותר במקומות שאנחנו חושבים שזה נכון, ולראיה פסק הבוררות".

 

עם זאת, יעקובי סירב לומר אם בכך באמת מסתיימות הדרישות של העובדים.

 

אין זו הפעם הראשונה שעובדים במשרדי הממשלה מקבלים מענק בוררות עבור שינוי ארגוני. עובדי מינהל האוכלוסין קיבלו מענק בסכום דומה עבור התחלת העבודה עם מערכת הנפקת תעודות הזהות דרך המאגר הביומטרי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x