$
בארץ

פורסם תזכיר החוק להגבלת שכר הבכירים: יחול גם על מנהלי קרנות נאמנות

לפי התוכנית, שנחשפה לפני כחודשיים, שכר של מעל 3.5 מיליון שקל לבכירים בגופים פיננסיים ובהם בנקים, בתי השקעות וחברות ביטוח יהיה חייב לקבל אישור מיוחד - ולא יוכר כהוצאה לצורכי מס. בתזכיר נקבע גם כי תגמול אופציות יופחת מתקרת השכר

רחלי בינדמן 20:3905.06.14
שר האוצר יאיר לפיד פרסם הערב את תזכיר החוק להגבלת שכר הבכירים - תוכנית שנחשפה לפני כחודשיים. התזכיר קובע כי שכר של מעל 3.5 מיליון שקל לבכירים בגופים פיננסיים ובהם בנקים,,בתי השקעות וחברות ביטוח יהיה חייב לקבל אישור מיוחד של ועדת התגמול והדירקטורים החיצוניים. עוד קובע התזכיר שטרם נכנס לתוקף כי כל שכר העולה על התקרה האמורה לא יוכר כהוצאת מס.

 

התזכיר נוגע גם לשכר של מנהלי חברות קרנות נאמנות וניהול תיקים וכן חברות תעודות סל. החוק יחול גם על גופים פרטיים. כמו כן נקבע כי תגמול אופציות יופחת מהתקרה של ה-3.5 מיליון שקל, כך שלא ניתן יהיה לעקוף באופן זה את החוק.

 

יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: נמרוד גליקמן

יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר, המפקח על קרנות הנאמנות והתיקים, הביע הסתייגות מהחוק כשציין כי "אני לא מאוהב בתקרות לשכר שכן זה יוצר רף מינימום שמתיישרים לפיו".

  

בימים אלו צפוי דירקטוריון הפניקס לדון מחדש בשכרו של המנכ"ל אייל לפידות, על רקע דרישת המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. השבוע חשף "כלכליסט" כי סלינגר קבעה שהשכר לא עומדת בתנאי חוזר שפרסמה ובין השאר אינו קשור לתשואות החוסכים לפנסיה. עוד חשף "כלכליסט" כי סלינגר דרשה מהדירקטוריון לדון מחדש בשכר שהיה אמור לבוא לאישור בעלי מניות הפניקס בסוף יוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x