שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ההסתדרות לוועדים: לא לתמוך בהפגנה להעלאת שכר המינימום

ההסתדרות מנסה למנוע תמיכה ביוזמה להעלאת שכר המינימום מאחוריה עומד ארגון כוח לעובדים המתחרה. ההסתדרות: "כל ועד יפעל כרצונו"

מיקי פלד 06:4729.05.14

ההסתדרות הורתה לראשי הוועדים להסיר את תמיכתם מההפגנה שמתוכננת מחר להעלאת שכר המינימום ל־30 שקל לשעה, כך נודע ל"כלכליסט". דווקא ההסתדרות, ארגון העובדים הגדול והחזק בישראל, לא רק נמנעה מלהביע עמדה לגבי המהלך, אלא אף עושה מאמץ להניא ראשי ועדים מלחתום בשם הוועד על תמיכה בו.

 

 

לאחרונה קיימו אנשי הסתדרות שיחות עם כמה ראשי ועדים, ובהן נרמז כי מכיוון שמדובר ביוזמה של ארגון כוח לעובדים, המתחרה בהסתדרות, אין זה מן הראוי לחבור אליה. כמו כן, נאמר לראשי הוועדים כי להסתדרות עוד אין עמדה בנושא ועמדה כזו לא תגובש לפני שאבי ניסנקורן ייכנס לתפקיד יו"ר ההסתדרות באופן רשמי בתחילת השבוע הבא.

 

ח"כ דב חנין ח"כ דב חנין צילום: עמית שעל

 

עם זאת, בהפגנה צפויה להיות נציגות של ועדים השייכים להסתדרות, כמו עובדי הבנק הבינלאומי והעובדים הסוציאליים. מהרשימה של הוועדים התומכים הוסרו שמות ועדים כמו כלל ביטוח וטבע, שבתחילה הביעו תמיכה בהצעה להעלאת שכר המינימום.

 

הצעת החוק של ח"כ דב חנין (חדש) זוכה עד כה לתמיכה של 64 ח"כים, איש מהם אינו מסיעת יש עתיד. במשרד האוצר מתנגדים באופן מסורתי להעלאה של שכר המינימום, בטענה כי הדבר יגדיל את ההוצאות של המעסיקים ועלול להוביל לפיטורים.

 

למרות התמיכה הרחבה יחסית בהצעת החוק, ספק אם כאשר תעלה ההצעה לקריאה טרומית בעוד כחודש וחצי היא תאושר, ובוודאי לא בשלבים מאוחרים יותר אם תגיע לאישור ועדת השרים לחקיקה.

 

מההסתדרות נמסר: "כל ועד יכול לפעול לפי שיקול דעתו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x