$
בארץ

פרשת השחיתות בנמל אשדוד: גבי אשכנזי, יו"ר שמן לשעבר, מסר עדות במשטרה

על פי החשד יו"ר ועד הציוד המכני, אלון חסן, קידם את עסקיו האישיים תוך סחיטה באיומים וכן פעל להלבנת הכספים שקיבל. יחד עם חסן נעצרו גם מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס, וכן שני עובדים בחברת דנה לוגיסטיקה ביניהם דוד חסן, בן דודו של אלון חסן

תומר גנון 21:1227.05.14

גבי אשכנזי, יו"ר חברת שמן לשעבר, מוסר הערב עדות במשטרה לגבי פרשת השחיתות בנמל אשדוד במהלכה נעצרו הבוקר יו"ר ועד הציוד המכני בנמל אשדוד, אלון חסן, בחשד לקבלת שוחד מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה סחיטה והלבנת הון וכן נעצרו בכירים נוספים. אשכנזי מתושאל כעד.

 

על פי החשד חסן קידם את עסקיו האישיים תוך סחיטה באיומים וכן פעל להלבנת הכספים שקיבל. "מתקיים חשד סביר ולמעלה מכך לגביו", קבע השופט מיכאל קרשן מבית משפט השלום בפתח תקווה, שהאריך את מעצרו עד ה-2 ביוני.

 

אלון חסן אלון חסן

 

עוד נעצר ונחקר באזהרה בפרשה גם מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר, שוקי סגיס.  בית המשפט האריך  את מעצרו עד יום שישי. הוא חשוד בעבירות של קבלת שוחד מרמה והפרת אמונים. בא כוחו עו"ד לוליק אסל מסר: "הוא נכנס לחקירה כששמו הטוב בידיו".

 

כמו כן נעצרו שני עובדים בחברת דנה לוגיסיטקה בחשד לעבירות של מתן שוחד, מרמה, סחיטה והלבנת הון. העובדים הם דוד חסן, בן דודו של אלון חסן, ועובד נוסף ששמו נאסר לפרסום. בית המשפט האריך את מעצרם עד יום שני הבא.

 

ההסתדרות הודיעה כי בנסיבות שנוצרו בעניינו של אלון חסן, סמכויות יו״ר הוועד הועברו לאבינועם שושן שיכהן כממלא מקום יו״ר ועד העובדים בנמל אשדוד, עד לבירור העניין.

 

מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר שוקי סגיס מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר שוקי סגיס צילום: אוראל כהן

 

עוד עולה כי בעלים של חברה פרטית שסיפקה שירותים לנמל נעצר עד יום שני במסגרת החשד למרמה בנמל. בא כוחו ירום הלוי אמר היום: "התנכלו לחברה של מרשי. הוא סובל בגלל שרודפים את חסן. החשדות כבדים הראיות אפסיות. הוא איש עסקים שמפרנס מאות משפחות".

 

הבוקר דווח כי יחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) להב 433 פשטה על הנמל ועצרה עובדים במסגרת חקירה שבה מעורבים בכירים בעבר ובהווה.

 

על פי החשד, גורמים בנמל, ביניהם בכירים, יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם, ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין ועקיפין. זאת בתמורה לשוחד ולטובת הנאה מאותן חברות. בנוסף, על פי החשד, הם הפעילו לחצים על חברות אחרות אשר ביקשו לפעול בנמל או לספק שירותים בנמל, זאת על מנת להבטיח את שירותי החברות הפרטיות שאת עניינן ביקשו אנשי הנמל החשודים לקדם - גם כאשר היה בכך לפגוע בהכנסות הנמל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x