שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

5 ימים לפני המועד: הפעלת תחנת הכוח של דוראד נדחית בשל סכסוך עבודה

החברה נאלצת לדחות את הפעלת תחנת הכוח הפרטית באשקלון למועד לא ידוע בשל סכסוך פנימי בין הנהלת חברת החשמל, המספקת את אישור ההפעלה, לוועד העובדים שלה. הנזק הצפוי לדוראד - 40 מיליון שקל ליום

ליאור גוטמן 19:0924.04.14

חמישה ימים בלבד בטרם ההפעלה הרשמית, חברת דוראד נאלצת לדחות את הפעלת תחנת הכוח הפרטית שלה באשקלון למועד לא ידוע. כך נודע היום (ה') ל"כלכליסט". על פי הערכות, הנזק הכספי שייגרם לדוראד מדחיית ההפעלה עלול להסתכם ב-40 מיליון שקל ליום, נזק שהחברה תוכל לתבוע מהמדינה.

הסיבה לדחייה: משרד האנרגיה היה אמור להעביר בימים האחרונים אישור הפעלה סופי לתחנת הכוח, שצפויה להפיק כ-850 מגה ואט, היקף ייצור ששווה לכ-7% מכושר הייצור הארצי. ואולם, למרות הכוונות הטובות, פסק דין של בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, שניתן לפני החג ועסק בסכסוך פנימי בין הנהלת חברת החשמל לעובדיה, אסר על ביצוע שינויים במשק החשמל.

 

תחנת הכוח של דוראד. צפויה להפיק 850 מגה ואט - 7% מכושר הייצור הארצי תחנת הכוח של דוראד. צפויה להפיק 850 מגה ואט - 7% מכושר הייצור הארצי צילום: בני מור

 

התוצאה - משרד האנרגיה נאלץ לפנות ליועץ משפטי כדי לקבל הבהרות בטרם יעביר אישור הפעלה סופי, ותחנת הכוח של דוראד, שאמורה הייתה להתחיל לפעול ב-29 לחודש, תמשיך לעמוד ולחכות לאישורים.

 

בדיון שנערך הבוקר במשרד האנרגיה עלתה אפשרות אחרת לפתרון הבעיה ולפיה המדינה תערער על פסיקת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, ותנסה להפוך את ההחלטה בבית הדין הארצי. פעולה זו, אם תושלם בהצלחה, תאפשר למשרד האנרגיה לתת לדוראד רישיון הפעלה סופי. 

 

תחנת הכוח של דוראד עתידה להיות הגדולה מסוגה בארץ. הקמת התחנה במתחם קצא"א באשקלון ארכה כשלוש שנים ובעלות של קרוב לחמישה מיליארד שקל. בין לקוחות התחנה ניתן לציין את מקורות, משרד הביטחון, רשת מלונות פתאל ומפעלי שטראוס ואוסם. ב-29 לחודש תוכננה השקה רשמית בנוכחות שרי האנרגיה והאוצר, אולם כאמור זאת הוקפאה למועד לא ידוע.

 

באופן אירוני, ההקפאה הגיעה לאחר שב-13 באפריל קיבלה דוראד אישור הפעלה סופי וקבוע מהרגולטור שלה, היא רשות החשמל, אולם הבירוקרטיה והסכסוך בין ועד עובדי החברה להנהלה סביב שינויים במשק החשמל "תקעו את התהליך" בישורת האחרונה. השורה התחתונה - משרד האנרגיה יפנה בשבוע הבא למשנה ליועמ"ש (כלכלי-פיסקאלי) אבי ליכט להבהרות, וכשאלו יגיעו יוחלט כיצד להתקדם.

 

בחברת דוראד סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x