שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

צו עיקול של 146 מיליון שקל על וודגרופ וג'י.טי.אס שבנו את תחנת הכוח דוראד

העיקול הוצא לבקשת קבוצת הבנייה א. דורי שטוענת לחוב לכאורה שלא שולם, לאחר ששכרה את שתי החברות הזרות כדי לבנות חלק מיסודות תחנת הכוח הפרטית של דוראד באשקלון

ליאור גוטמן 08:1523.04.14

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא לפני החג לבקשת קבוצת הבנייה א. דורי צו עיקול של 146 מיליון שקל על חברת וודגרופ האמריקאית ועל חברת ג'י.טי.אס סולושנס לימיטד בשל חוב לכאורה שלא שולם לא. דורי בנייה, ששכרה את שתי החברות הזרות כדי לבנות חלק מיסודות תחנת הכוח הפרטית של דוראד באשקלון.

תחנת הכוח דוראד תחנת הכוח דוראד צילום: בני מור

 

תחנת הכוח של דוראד אמורה לפעול בסוף החודש ולספק כ־850 מגה־ואט חשמל, שהם כ־7% משיא כושר הייצור של חברת החשמל. א. דורי מחזיקה באמצעות קבוצת דורי בנייה בכ־19% מהתחנה. מי שהיתה אמורה לבנות את התחנה היא שותפה אחרת במיזם, זורלו הטורקית (25%), אולם מאז אירועי המרמרה סירבה החברה הטורקית להשלים את עבודות הבנייה, מה שאילץ את השותפים שם לבחור בקבלן משנה, וודגרופ. העבודות הושלמו, התחנה כבר סיימה שלבי הרצה וחיבור לחברת החשמל, והיא עתידה לעבוד מסחרית בתוך כשבוע.

 

אולם בצד עבודות ההקמה, באוגוסט נחשף ב"כלכליסט" כי בין א. דורי בנייה לבין וודגרופ נוצר סכסוך כספי סביב השאלה כמה עלה לבנות את התחנה ומי אחראי לשלם על חריגות בנייה. בתגובה סילקה וודגרופ את נציגיה של א. דורי מהתחנה ולמעשה מנעה מעובדים של א.דורי להיכנס לאתר. כמו כן, וודגרופ פנתה לבוררות זרה בלונדון בנושא. בדו"ח של חברת א. דורי לשנת 2013 נטען כי הצעד גרם לה ל"בור" של כמה עשרות מיליוני שקלים בתזרים, ואף אילץ אותה לעכב תשלומים שונים לספקי משנה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x