בארץ

לפיד: "הורדת המע"מ לא מיועדת לכלכלנים, פוליטיקאים ובעלי אינטרסים"

יום לאחר התפטרותו המתוקשרת של הכלכלן הראשי במשרדו, על רקע התוכנית לפטור ממע"מ לרוכשי דירות, כותב שר האוצר: "המהלך מיועד לצעירים ממעמד הביניים"

שירות כלכליסט 11:3420.03.14

"הורדת המע"מ על דירות חדשות היא לא מטרה, היא כלי. המטרה היתה ונשארה אחת: להוריד את מחירי הדיור", כך כותב היום שר האוצר, יאיר לפיד, בחשבון הפייסבוק שלו. לפיד מגיב באופן עקיף גםלהתפטרותו של הכלכלן הראשי באוצר, מיכאל שראל, שפרסם מכתב בתפוצה לכל כלי התקשורת ובו הסביר את התנגדותו הנחרצת להורדת המע"מ לרוכשי דירה ראשונה: "יש כלכלנים, פוליטיקאים ובעלי אינטרסים שמתנגדים להורדת המע"מ" כותב לפיד וממשיך: "זה בסדר גמור, כי הורדת המע"מ לא מיועדת לכלכלנים, לפוליטיקאים ולבעלי אינטרסים. היא מיועדת לצעירים ממעמד הביניים, ששירתו בצבא, עובדים קשה, מגדלים את ילדיהם באהבה ולא מצליחים לגמור את החודש. השבוע הם קיבלו בפעם הראשונה סיבה להאמין שיוכלו להרשות לעצמם לקנות דירה".

 

לפיד. "הורדת המע"מ על דירות חדשות היא לא מטרה, היא כלי" לפיד. "הורדת המע"מ על דירות חדשות היא לא מטרה, היא כלי" צילום: עמית שעל

 

 

עוד כותב לפיד: "הצעירים האלה יודעים עכשיו שהתכוונו לכל מילה כשאמרנו שבניגוד לעבר המדינה מוכנה היום להפסיד מיליארדי שקלים כדי להוריד את מחירי הדיור.

הורדת המע"מ היא לא הצעד היחיד שלנו. זה רק חלק מתוכנית מפורטת שתוצג בקבינט הדיור הקרוב אחרי שעבדנו עליה במשך חודשים ארוכים עם עשרות אנשי מקצוע ממשרד האוצר ומהמגזר הפרטי. התוכנית תעלה את היצע הדירות, תקל על השוכרים, תקשה על הספוקלנטים, ותוריד את המחירים".

 

לפיד התייחס גם למצוקת הדיור במגזר החרדי: ו"צעירים החרדים שקוראים אותנו כאן אני רוצה לומר: בניגוד לכל ההשמצות התוכנית בהחלט כוללת גם אתכם, ונשמח מאוד לתת את ההקלה המשמעותית הזו גם לכם. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לקבל אותה זה להתגייס לצה"ל או לשירות האזרחי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x