$
משפט

עובדת ב-yes נעצרה בחשד למעילת ענק בהיקף 24 מיליון שקל

לפי החשד, העובדת - המועסקת במחלקת הכספים - משכה מיליונים מחברת הלוויין במשך יותר מעשר שנים; ביהמ"ש האריך את מעצרה בחמישה ימים

זוהר שחר לוי 14:1314.02.14

עובדת ב-yes נעצרה הבוקר (ו') בחשד למעילה של 24 מיליון שקל מהחברה. בית משפט השלום בפתח תקווה האריך בחמישה ימים את מעצרה של החשודה - שלטענת סנגוריה מכחישה את החשדות נגדה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה של העובדת בעשרה ימים.

 

החקירה בעניינה של העובדת, בת 38 מהרצליה, החלה בעקבות תלונה של הנהלת yes שהוגשה אמש למפלג ההונאה במחוז מרכז של המשטרה. לפי התלונה, העובדת, המועסקת במחלקת הכספים, מעלה בכספי החברה בכ-24 מיליון שקל. התרמית, כך לפי התלונה, התגלתה לחברה ביומיים האחרונים.

 

לפי בקשת המעצר שהגישה המשטרה לבית המשפט, העובדת חשודה במעילה בכספי החברה "בעשרות מיליוני שקלים, וכן חשודה כי "רשמה רישומים כוזבים בפקודות יומן של החברה בכרטסת הנהלת החשבונות".

 

בנוסף נטען כי "החשודה זייפה חתימות מורשי חתימה בחברה על צ'קים שהפקידה במרמה לחשבונות שבבעלותה". במשטרה מייחסים לעובדת עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, השמטת הכנסות במזיד וכן עבירה של הלבנת הון.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: shutterstock

 

הבוקר בוצע חיפוש והחשודה עוכבה לחקירה. במשטרה עדיין בודקים כיצד נגנבו הכספים ומה השיטה אותה נקטה העובדת לצורך המעילה ומאיזה מניע. כמו כן, טרם ברור משך כמה זמן בוצעה המעילה - אך ככל הנראה מדובר בתקופה של שנים.

 

בחברת yes אמרו היום כי "במסגרת תהליכי בקרה פנימיים שביצעה החברה, נמצא חשד כי עובדת בחברה ביצעה הונאה פנימית ומעלה בכספי החברה במיליוני שקלים במשך למעלה מ-10 שנים. החברה פתחה בחקירה מעמיקה ויסודית של הדברים ופנתה אמש למשטרת ישראל עם הממצאים שבידה על מנת שתפעל לחקירה מיידית של המקרה, תוך שיתוף פעולה מלא מצידה".  
x