$
בארץ

זהבה גלאון לבג"ץ: לחשוף את הפרוטוקולים של ועדת הריכוזיות

לדברי ראשת מרצ, "בפני הוועדה הופיעו גורמים בעלי אינטרסים כלכליים ולכן מתבקשת חשיפת השיקולים שעמדו לנגד עיני הועדה בטרם קבעה את מסקנותיה"

תומר אביטל 09:4525.04.13

ראשת מרצ ח"כ זהבה גלאון עתרה הבוקר (ה') לבג"ץ בבקשה לחשוף את הפרוטוקולים של ועדת הריכוזיות. גלאון ביקשה מבית המשפט שיורה לראש הממשלה ולשר האוצר לפרסם את הפרוטוקולים של ועדת הריכוזיות.

 

 

 

גלאון הזכירה כי פנתה בעבר לוועדת הריכוזיות, לשר האוצר וליועץ המשפטי לממשלה בבקשות לפרסום פרוטוקולי הדיונים שקיימה הועדה, אך בקשותיה נענו בשלילה. זאת אף שהכנסת אמורה לדון בקרוב בחוק שנולד מדיוני הוועדה ואי פרסום המידע השלם אודותיו יגרע ככל הנראה מיכולתם ליצור חוק מוגמר באיכות הגבוהה ביותר.

 

גלאון: "בפני הוועדה הופיעו גורמים בעלי אינטרסים כלכליים ולכן מתבקשת חשיפת השיקולים שעמדו לנגד עיני הועדה בטרם קבעה את מסקנותיה, והההתעקשות שלא לפרסם את הפרוטוקולים מעלה חשש שמנסים להסתיר מהציבור מידע בעל ערך. באמצעות הפרוטוקולים יוכל הציבור לשפוט האם לא הושפעו מסקנות הוועדה מלחצים של בעלי הון ובעלי אינטרסים".

 

ח"כ זהבה גלאון, ראשת מרצ. "באמצעות הפרוטוקולים יוכל הציבור לשפוט האם לא הושפעו מסקנות הוועדה מלחצים של בעלי הון ובעלי אינטרסים" ח"כ זהבה גלאון, ראשת מרצ. "באמצעות הפרוטוקולים יוכל הציבור לשפוט האם לא הושפעו מסקנות הוועדה מלחצים של בעלי הון ובעלי אינטרסים" צילם: עטא עוויסאת

 

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט" גם חשיפת שימועי הוועדה (ולא דיוניה) נעשו באופן חובבני ורשלני. כך, חברת התמלול ששכר משרד האוצר לצורך רישום פרוטוקולי הוועדה עשתה את עבודתה באיכות ירודה ומעוררת תמיהה. שמות טייקונים, עורכי דין, ונציגים אחרים שהופיעו בפני ועדת הריכוזיות נמחקו מהפרוטוקולים שפורסמו. בחלק מהותי מתוך חילופי הדברים

שנערכו בין חברי הוועדה לבין איילי ההון שהגיעו לשימועים כלל לא מופיעים שמות הדוברים. במקום, במשרד האוצר הסתפקו בתואר "דובר", והותירו לקוראים לנחש בעצמם את זהותם. בין אלו שהופיעו בפני הוועדה ושמותיהם כן מוזכרים נמצאים, למשל, ישי יפה, דידי לחמן מסר, אבי בן בסט, אלי יונס, יאיר סרוסי, וד"ר יעקב שיינין. מצד שני לא ניתן למצוא בפרוטוקולים שורה ארוכה של אנשי עסקים ומומחים שדיברו בפני הוועדה. בין השאר נמנים על הרשימה העלומה: איציק דבש, צבי זיו ונוגה קינן.

 

נזכיר שבדוברות משרד רה"מ - עליה חולש לירן דן - אף סירבו לפרסם את הפרוטוקולים של ועדת טרכטנברג אותה מינה נתניהו. רק לאחר חשיפתם ב"כלכליסט" הוחלט לחלצן מהאפילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x