בארץ

נציג האוצר ברשות שדות התעופה התפטר: השדה בתמנע ייצור גירעון

שאול מרידור, יו"ר ועדת הכספים ברשות, סירב לאשר את קידום התוכנית לאחר שהתברר כי הקמת שדה התעופה תביא לגירעון שנתי של כ-140 מיליון שקל

ליאור גוטמן 16:1424.02.13

יו"ר ועדת הכספים של רשות שדות התעופה שאול מרידור התפטר היום (א') במפתיע מתפקידו לאחר שסירב לאשר קידום תוכנית להקמת שדה תעופה חדש בתמנע, שעתיד להחליף את שדה התעופה באילת.

 

מרידור מכהן כסגן ראש אגף התקציבים באוצר והוא אחראי בין השאר על נושאי התשתיות והתחבורה במשרד, והיה אחד הבכירים שחיברו את מסקנות ועדת ששינסקי להעלאת המיסוי על חברות הגז בישראל.

 

הדמיה של שדה התעופה בתמנע הדמיה של שדה התעופה בתמנע

 

התוכנית להקמת שדה תעופה בתמנע שבדרום, שזכתה לכינוי "מהלך היסטורי" בשל חשיבותה לכאורה לפיתוח האזור,

 אושרה בממשלה ביולי 2011, והמשימה הוטלה על רשות שדות התעופה בעלות של כ-2 מיליארד שקל. האוצר התנגד

נחרצות למהלך וביקש להפקיד את זיכיון הבנייה בידי גוף פרטי, בדומה לפרויקטי תחבורה אחרים שבנייתם ואחזקתם הופקדו בידי גוף פרטי, דוגמת סלילת כביש 6 או הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב. למרות ההתנגדות הממשלה לא רק שאישרה כאמור את המהלך, אלא אף העניקה אותו לרשות שדות התעופה תוך מתן "פטור מכרזי".

 

אולם תוכניות לחוד ומציאות לחוד - בישיבת חירום שנערכה היום נדהמו הנוכחים לשמוע שאנשי הכספים של הרשות מעריכים שההקמה תוביל לגירעון של כ-140 מיליון שקל בשנה. מרידור סירב לאשר את הבנייה, ודרש שתוצג לו תוכנית חלופית לצמצום או ביטול הגירעון, או שרשות שדות התעופה תפעל להגשת תוכנית התייעלות שתקזז את ההפסדים הצפויים. בקשתו של מרידור לא התקבלה, מה שהוביל כאמור להתפטרותו לאלתר מהתפקיד. מרידור לא התפטר מתפקידו במשרד האוצר.

 

"מרידור נמצא בניגוד עניינים"

 

ממשרד האוצר סירבו להתייחס.

 

במשרד התחבורה תקפו קשות את צעדיו של מרידור, וטענו ש"שאול מרידור הנמצא בניגוד עניינים בין תפקידו כיו"ר ועדת הכספים של הדירקטוריון מחד וכסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר מאידך, פועל בניגוד מוחלט להחלטת הממשלה ומנסה במסגרת תפקידו כדירקטור ברש"ת לטרפד את ההחלטה שהתקבלה כדין". במשרד התחבורה מספרים ש"מרידור מונה לפי בקשתו לדירקטוריון רש"ת, למרות שאין כל חיוב למנות נציג אוצר לדירקטוריון רש"ת. הטיעון כי ניתן היה לבצע את הפרויקט באמצעות יזם פרטי ללא השקעה ממשלתית היא חסרת שחר. כל נתוני הפרויקט ידועים מראש והקמת השדה על ידי יזם פרטי לא היתה משנה את המאזן הכספי של רש"ת, מאחר שגם אז המדינה נדרשת להשקיע בפרויקט חלק ניכר מעלות הקמת השדה".

 

עוד נמסר כי "הפעלת שדה התעופה בתמנע צפויה להיות גירעונית. המציאות הבטיחותית וביטחונית של שדה תעופה הקיים באילת מחייבת את העתקתו לאזור תמנע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x