$
נדל"ן

שומרים על המדבר: הוגש ערר נגד הקמת מתחם מלונאות בבקעת תמנע

הערר הוגש על ידי המשרד להגנת הסביבה, החברה להגנת הטבע וראש עיריית נתיבות, לאור החלטת הוועדה המחוזית דרום לאפשר לקבוצת איגרא להקים את המתחם

דותן לוי וליאור בן דוד 10:4705.03.12
המשרד להגנת הסביבה, החברה להגנת הטבע וראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, הגישו ערר לוועדת המשנה לעררים - המועצה הארצית לתכנון ובנייה, על החלטת הוועדה המחוזית דרום, מלפני כחודשיים, המאשרת בניית מתחם מלונאות של קבוצת איגרא באזור עמק ססגון (בקעת תמנע).

  

בכתב הערר
נטען, כי מדובר במיזם שאפתני, בליבו של שטח מדברי ייחודי, שתוכנן באופן בלתי אחראי והותווה על פי נורמות תכנוניות ארכאיות ונושנות, המאיים לפגוע פגיעה בלתי הפיכה בסביבה ובציבור. וכך, על אף חשיבותו של האזור ורגישותו, על אף ההתנגדות הציבורית והנזק הסביבתי הצפוי, על אף פסיקת בית המשפט והנחיותיו, החליטה הוועדה לאשר את הקמת המלון.

  

לאור זאת, דורשים המתנגדים להשיב את התוכנית לוועדה המחוזית לצורך בדיקת חלופות.

 

בחסרה להגנת הטבע ציינו היום, כי למרות שהוועדה הכינה מסמך בחינת חלופות באמצעות גורם אובייקטיבי ועל פי קריטריונים מוסכמים סביבתיים ותיירותיים שאושרו על ידה, לא ניתן להם משקל בהחלטת הועדה וזו התעלמה מהמלצות המסמך שהוכן על ידה. עוד נטען בכתב הערר, כי ההליכים בוועדה היו רצופים טעויות, בלתי סבירים, לא מידתיים ואף חסרי הגיון, שהביאו בסופו של יום לאישור חלופה במיקום הרסני לסביבה הסותר מגמות תכנון מושרשות.

 

מיקי חברוני, מנכ"ל קבוצת איגרא, מסר ל"כלכליסט": "אנחנו מנועים מלהגיב לגופו של עניין כיוון שלא קיבלנו את הערר לידינו. הוועדה המחוזית קיבלה את החלטה מפורטת ומנומקת, אחרי שהפכה בדברים קרוב לשלוש שנים ושקלה את מירב השיקולים ובכלל זה גם את השיקולים הסביבתיים. גם אנחנו לא שלמים עם החלטת הוועדה שמצד אחד אישרה את הקמת הפרויקט ומצד שני קיצצה אותו ביותר מ-40% המשמעות הפרקטית היא שהתכניות שתכננו בעבר לא רלוונטיות, ואנחנו נאלצים לתכנון מחדש. יחד עם זאת אנחנו עדיין מאמינים בפרוייקט, ונקפיד שישאר פרוייקט אקולוגי גם בתכנון החדש".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x