$
בארץ

נמל אילת עבר לחברת פפו ספנות; אבי חורמרו ישמש יו"ר הנמל

חורמרו משמש מנכ"ל גורדאש־נקש בישראל, החברה־האם שבאמצעותה מחזיקים שלושת האחים נקש - ג'ו, רפי ואבי - בפפו ספנות. האחים נקש זכו רק בזכות לתפעל את הנמל, הנדל"ן נשאר בידי המדינה

ליאור גוטמן 16:1131.01.13

משרד האוצר העביר לידי שעה קלה את האחריות על תפעול נמל אילת לידיה של חברת פפו ספנות, בבעלות האחים נקש.

 

 

 

ההעברה התבצעה לאחר שהרוכשים הציגו את כל המסמכים הדרושים לרבות האשראי לרכישת הנמל. הטקס הרשמי צפוי במעמד שרי האוצר והתחבורה צפוי להתקיים בתחילת שבוע הבא.

 

ל"כלכליסט" נודע כי האחים נקש מינו את אבי חורמרו (41) ליו"ר דירקטוריון נמל אילת. חורמרו משמש מנכ"ל גורדאש־נקש בישראל, החברה־האם שבאמצעותה מחזיקים שלושת האחים נקש - ג'ו, רפי ואבי - בפפו ספנות. האחים נקש הם גם מבעלי ארקיע ורשת מלונות אורכידאה.

  

העברת נמל אילת התבצעה לאחר הליך מכרזי אליו נרשמו במקור 17 חברות. תפעול הנמל הדרומי יועבר לפפו ספנות ל־15 שנה תמורת 105 מיליון שקל ועוד כ־15 מיליון שקל במזומן שייגזרו מההכנסות העתידיות של הנמל.

 

לפפו ספנות אפשרות להארכת החוזה בעוד 10 שנים תמורת 105 מיליון שקל נוספים, בכפוף לעמידה ביעדים שונים ובראשן פריקה וטעינה של 60-40 אלף מכולות בכל שנת עבודה וזאת תוך 7 שנים מהיום.

 

האחים נקש זכו רק בזכות לתפעל את הנמל, הנדל"ן נשאר בידי המדינה. כדי לעמוד ביעדי פריקת המכולות שהציבה המדינה חתמה פפו ספנות בינואר האחרון על חוזה מול חברת הספנות התאילנדית RCL להפעלת קו סדיר של אוניות מכולה בין נמל אילת לבין המזרח הרחוק ואוסטרליה בהיקף של אלף מכולות בחודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x