$
בארץ

אחרי הבחירות מגיעים המינויים: הממשלה תאשר נוהל חדש

הנוהל שיאושר בבוקר מסדיר את חילופי המנכ"לים במשרדי הממשלה; השרים יוכלו למנות גם חלק מכ־400 תקני דירקטור שהתפנו בחודשים האחרונים בחברות הממשלתיות

תומר אביטל 21:5226.01.13

מחר בבוקר צפויה הממשלה לאשר נוהל חדש המסדיר את חילופי המנכ"לים במשרדי הממשלה השונים, שבמסגרתו נקבע כי החפיפה בין המנכ"ל היוצא לזה הנכנס תימשך עד 21 יום. העיתוי של רענון הנוהל אינו מקרי, והוא נעשה בסמיכות להשבעת הכנסת ה־19 והממשלה החדשה, שבעקבותיה צפוי גל של מינויים חדשים במשכן הכנסת ובשירות המדינה.

לפי ההערכות בסוף בשבוע האחרון, בממשלה החדשה שתוקם יכהנו כעשרה שרים חדשים. כל אחד מאותם שרים יוכל להחליף את מנכ"ל המשרד הממשלתי שבראשותו הוא עומד, כיוון שמדובר במשרת אמון. המנכ"לים החדשים של משרדי הממשלה ישתכרו כ־35 אלף שקל ברוטו לחודש וייהנו בנוסף מרכב ונהג צמוד, לשכה ומזכירות.

 

כחלק מהלשכה יעמוד לרשות המנכ"ל תקציב של עד כ־45 אלף שקל ברוטו כדי לגייס שלושה יועצים במשרות אמון. יועצי המנכ"ל משתכרים בממוצע כ־14 אלף שקל ברוטו, אך לא זכאים לרכב צמוד.

 

נתניהו מצביע בבחירות נתניהו מצביע בבחירות צילום: רויטרס

 

השרים החדשים יוכלו למנות ללשכותיהם גם 6–7 משרות אמון בתקציב של כ־100 אלף שקל. לפי הנוהג, ראש המטה של השר משתכר יותר מ־20 אלף שקל ברוטו לחודש, בעוד ששאר היועצים מסתפקים במשכורות של 10–15 אלף שקל. לרשות שניים מיועצי השכר יעמדו גם רכבי שרד ממשלתיים.

 

בהמשך יגלו השרים החדשים כי הם שולטים במאגרים נוספים של מאות משרות, ויוכלו בין השאר למנות חלק מכ־400 תקני דירקטור שהתפנו בחודשים האחרונים בחברות הממשלתיות ועקב הבחירות נאסר לאיישם. התגמול המשולם לדירקטורים עומד על 708–1,406 שקל ברוטו לכל ישיבת דירקטוריון, אך הם זוכים בנוסף לקשרים יקרי ערך וליכולת השפעה רבה. לאחר שיתמקצעו יגלו השרים כיסי ג'ובים סמויים נוספים במשרדיהם, דוגמת מינוי נספחים בחו"ל ויועציהם.

 

גם 53 חברי הכנסת החדשים יוכלו לתגמל את הפעילים הפוליטיים והיועצים שליוו אותם, לעתים ללא שכר, במירוץ לכנסת בחודשים האחרונים. כל חבר כנסת חדש יוכל להעסיק שני עוזרים פרלמנטריים שיזכו לשכר של 8,000–13,000 שקל לחודש ברוטו.

 

סיעת יש עתיד בראשות יאיר לפיד, המנצחת הגדולה של הבחירות בשבוע שעבר, צפויה לזכות בחמישה תפקידי שרים ולהישאר עם 14 חברי כנסת רגילים, כך שבסך הכל ימנו חברי הכנסת והשרים 28 עוזרים פרלמנטריים, 35 משרות אמון ללשכותיהם ועוד חמישה מנכ"לי משרדים.

 

מלבד זאת, יש עתיד, כמו כל סיעה בכנסת, תוכל לשכור מנהל סיעה ששכרו יעמוד על כ־300 אלף שקל ברוטו לשנה. כמו כן תוכל הסיעה לשכור דובר ולחתום על חוזים עם משרדי יח"צ וייעוץ אסטרטגי חיצוניים שימומנו גם כן מכספי משלמי המסים. 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x