• תפריט
בארץ

ועד עובדי מזרחי טפחות דורש העלאת שכר מקיפה

ל"כלכליסט" נודע כי העובדים טוענים שלמרות השיפור בביצועי הבנק שכרם לא עודכן מ־2004, בעוד שהמנהלים נהנים מאופציות שקשורות לביצועים. המנכ"ל אלי יונס הסכים להליך גישור

שניר הנדלר 08:3515.01.13

ועד עובדי בנק מזרחי טפחות דורש מהנהלת הבנק להעלות את שכר העובדים, כך נודע ל"כלכליסט". ועד העובדים מלין על כך שלמרות השיפור בביצועי הבנק, שכר העובדים לא עודכן מאז 2004.

הנהלת הבנק בניהול אלי יונס לא נענתה לדרישת העובדים שדורשים פיצוי על השחיקה בשכרם, אך הסכימה להיכנס עם הוועד להליך גישור במטרה למנוע סכסוך עבודה בבנק. עוד נודע ל"כלכליסט" כי הוועד אינו דורש מהבנק העלאת שכר בשיעור שנתי קבוע (מנגנון "טייס אוטומטי"), אלא פיצוי על השחיקה בשכר העובדים מאז העדכון האחרון בשכרם.

 

דרישת ארגון העובדים לעדכון השכר מפרה למעשה את השקט התעשייתי ששרר בבנק. זאת לאחר שבספטמבר 2009 חתמה ההנהלה על הסכם עבודה קיבוצי חדש עם ארגון העובדים, שבמסגרתו הוסכם על יכולתה של ההנהלה להפעיל תוכנית לפרישה מרצון של עד 200 עובדים בתקופת ההסכם; וכן על מתן אפשרות להנהלה לפטר עד 50 עובדים קבועים בגין אי־התאמה בתקופה זו. בינתיים נראה שוועד העובדים בבנק לא מתכוון לנקוט צעד אגרסיבי מול ההנהלה.

 

 

סניף של בנק מזרחי טפחות סניף של בנק מזרחי טפחות צילום: יריב כץ

 

נכון להיום, חלק מעובדי הבנק נהנים מתוספת שנתית בגין ותק, כשתוספת זו מגיעה עד 4% בשנה לעובדים הוותיקים. המנהלים בבנק נהנים החל מ־2008 מתוכנית אופציות הקושרת בין התשואה להון של הבנק לשכרם. במסגרת תוכנית האופציות הסכימו המנהלים לוותר על חלק מתוספת הוותק האוטומטית.

 

ממזרחי טפחות נמסר בתגובה ל"כלכליסט" כי "אין שחר לטענה שהשכר לא עודכן מאז שנת 2004. ההנהלה מזמינה את הוועד לשטוח את טענותיו בהליך הגישור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x