$
בארץ

הרכבת מתקרבת לאילת: אושר תכנון תוואי המסילה הצפוני והדרומי

הוועדה המחוזית דרום אישרה חיבור בין באר שבע לדימונה וחיבור בין אזור חצבה לעיר אילת באורך כולל של כ-180 ק"מ

ליאור גוטמן 22:2603.12.12

הוועדה המחוזית דרום אימצה היום (ב') תכנון שני קטעים ממסילת הרכבת המתוכננת בין באר שבע לאילת שאורכה הכללי כ-240 ק"מ.  

 

תוואי המסילה שאושר, שהוצג על ידי חברת נתיבי ישראל (לשעבר מע"צ) כולל חיבור בין באר שבע לדימונה באזור הצפוני וחיבור בין אזור חצבה לעיר אילת בתוואי הדרומי באורך כולל של כ-180 ק"מ.

 

בתחילת 2013 אמור להתקיים דיון על החלק האמצעי של תוואי הרכבת שאורכו כ-60 ק"מ, כאשר בפני ועדת התכנון עומדות שלוש אפשרויות שונות שכוללות חיבור ישיר בין המסילות, חיבור עוקף או כריית מנהרה. יצוין שארגונים ירוקים מתנגדים בחריפות לאשר את תוואי הרכבת המלא בשל חשש מפגיעה נופית ואקולוגית.

 

בעקבות ההחלטה היום מוסדות התכנון יחלו בביצוע תסקיר השפעה על הסביבה, לאחריו תוגש התכנית להפקדה לצורך שמיעת התנגדויות הציבור. שר התחבורה ישראל כץ אמר לאחר האישור שהתכנית היא לחבר בין המרכז לאילת כך שזמן הנסיעה לא יארך על שעתיים. "הפרויקט יהפוך את נמל אילת למוקד סחר בינלאומי בין אסיה לאירופה, יחזק את הקשרים הכלכליים עם העולם ויתרום לעצמאות המדינית-כלכלית של ישראל", סיכם כץ.

 

על פי התכנון הקיים, קו הרכבת הסופי יכלול שתי מסילות - אחת לנוסעים השנייה למשא - כאשר הכוונה היא להציב 5 תחנות חדשות לאורך התוואי בישובים באר שבע, דימונה, ספיר, קיבוץ קטורה ומצפה רמון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x