$
בארץ

11 עצורים בהפגנה נגד פינוי מאהל שכונת התקווה

כ-300 מפגינים צעדו לעבר בניין עיריית תל אביב וקראו בגנות ראש העיר חולדאי. העירייה: מפונים פנו אלינו לקבלת סיוע כספי

גלעד מורג, ynet 21:5515.01.12
11 מפגינים נעצרו במחאה נגד פינוי מאהל שכונת התקווה , שהתקיימה אחר הצהריים (א') מול בניין עיריית תל אביב. החל מ-16:00 התקבצו כ-300 מפגינים ברחוב אבן גבירול וצעדו לכיוון בניין העירייה כשהם משמיעים קריאות נגד ראש העיר רון חולדאי, ומניפים שלטים כגון "אמא, לאן מפונים מפוני
שכונת התקווה?", "העם דורש דיור ציבורי" ו"לא לפנות ללא פתרונות".

 

לאורך הצעדה לוו המפגינים על ידי מספר גדול של שוטרים ואנשי מג"ב. לטענת המשטרה, ה-11 נעצרו בגין הפרת סדר, חסימת כביש, העלבת עובד ציבור ותקיפת שוטר. "מדובר בהפגנה בלתי חוקית", נמסר מהמשטרה. 

 

מעיריית תל אביב נמסר הערב כי "מספר תושבים שפונו משכונת התקווה כבר פנו אלינו לקבלת סיוע כספי לשכר דירה. לאור מצוקת יושבי המאהל, התאפשר להם לשהות בו הרבה מעבר למאהלים אחרים בעיר. גן התקווה, מלבד העובדה כי אינו מתאים למגורים, לא כל שכן בימות החורף, הינו הריאה הירוקה היחידה העומדת לרשות תושבי שכונת התקווה והסביבה. משכך, ומתוקף מחויבותה לאזן בין צורכי כלל הציבור, פועלת העירייה להשיב את הגן לשימוש הציבור כולו".

 

"באנו להפגין מול בניין העירייה כי מבחינתנו הרשות המוניציפלית היא האחראית הבלעדית לפינוי המאהל", אמר ל-ynet תמיר חג'ג', פעיל חברתי. "לא נשלים עם אלימות המדינה. יש פה כוחות משמר הגבול שאמורים להתגייס כדי לשמור על המדינה, ובמקום זאת שולחים אותם להדוף אזרחים שאינם אלימים. נמשיך למחות".

 

"אתמול ציינו חצי שנה למאבק", הוסיף רגב קונטס, ממובילי המאבק החברתי. "במבוא של דו"ח טרכטנברג כתוב שהמדינה חייבת לדאוג למי שהגורל הכה אותו ולהעניק לו תנאים בסיסיים.

 

היום הובהר סופית שהדו"ח הוא בדיחה עצובה על חשבון כל מדינת ישראל. לקחו ילדים ונשים וזרקו אותם לספסלים ולמקלטים ציבוריים. עצרו נשים ואנשים חולים ללא סיבה. החבר'ה של שכונת התקווה מתכוונים לישון בשטח המאהל בלי אוהלים. אנחנו נהיה שם עם מטריות".

  

ערן סבן, שעד הבוקר היה דייר במאהל בשכונת התקווה, הוסיף: "חולדאי שלח את האנשים שלו לפנות אותנו מהדשא. הוא לקח לנו את הדבר האחרון שהיה לנו. כל מי שפונה היום נשאר ללא פתרון. מהיום נישן ברחובות".

  

פינוי המאהל בשכונת התקווה בוצע הבוקר לאחר שבועות ארוכים של הפגנות, פעולות מחאה ועימותים בין דייריו לבין הרשויות. במבצע, שכלל הצבת מחסומים סביב המתחם, השתתפו פקחי עירייה בליווי שוטרים. האוהלים קופלו ומשאיות וטרקטורים פינו את הציוד שנערם. ארבעה בני אדם נעצרו בבוקר בחשד שהפרו את צו ההרחקה מהמאהל, ביניהם סתיו שפיר, שנעצרה גם בפעילויות אחרות בשבוע האחרון נגד פינוי המאהל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x