$
בארץ

השרים ארדן ומיסז'ניקוב בפנייה לרה"מ: זרז את פתרון בעיית ים המלח

בסיור שערך בים המלח בסוף יוני, קבע ראש הממשלה כי יוחלט על פתרון תוך 21 ימים; מאז לא קרה דבר וכעת רוצים השרים לקדם את הצעתם לבצע קציר מלח מלא בבריכה

שר התיירות והשר להגנת הסביבה פנו במכתב לראש הממשלה בבקשה לקדם את קבלת ההחלטות בנוגע לפתרון להצפת מלונות ים המלח. במכתב ששלחו סטס מיסז'ניקוב וגלעד ארדן לראש הממשלה בסוף יולי ופורסם היום (א'), הם קובלים על העיכוב בקבלת ההחלטות ומבקשים לקדם את הנושא בעצמם, דרך הצעת מחליטים.

 

השרים

כתבו במכתבם כי בכל יום שחולף גורמת עליית מפלס בריכה 5 בים המלח להרס תשתיות, הצפת מלונות ונזקים סביבתיים, ועל כן הם מבקשים לפעול בהקדם האפשרי. למכתב צורפה טיוטת הצעת מחליטים בנושא עם בקשה מראש הממשלה להעלות את נושא המימון של חלופת קציר המלח וההתחדשות האזורית לדיון בישיבת הממשלה הקרובה, על מנת לאפשר את קידום הפרויקט.

 

נציין כי שר התיירות והשר להגנת הסביבה הכריזו כבר בחודש מאי על המתווה הרצוי לפתרון לבעיית הצפת המלונות - ביצוע קציר מלח מלא, כלומר גירוד המלח מקרקעית הבריכה ופינויו, לצד הקמת קרן ייעודית לפיתוח אזור ים המלח. עלות הקציר נאמדת בכ-7 מיליארד שקל. העלאת הפתרון בפני הממשלה נדחתה עקב שאלות בנוגע לסוגיית המימון.

 

בסיור שערך בים המלח ביוני, הטיל ראש הממשלה על צוות בראשות ראש אגף תקציבים אודי ניסן, והחשבת הכללית מיכל עבאדי, לגבש המלצה למימון הקציר תוך 21 יום. כאמור, מאז לא קרה דבר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x