$
בארץ

ראש הממשלה יכריע בסוגיית הפתרון לבעיית הצפת מלונות ים המלח

נתניהו, ערך אמש דיון בלשכתו עם שרי האוצר, הגנת הסביבה והתיירות בו סוכם כי ראש הממשלה יקיים סיור באיזור בשבועות הקרובים ויקדם את הנושא להכרעה מהירה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ערך אמש דיון בלשכתו עם שרי האוצר, הגנת הסביבה והתיירות בנושא מתווה הפתרון לבעיית הצפת מלונות ים המלח. בתום הדיון סוכם כי ראש הממשלה יקיים סיור בים המלח בשבועות הקרובים.

 

במהלך הדיון אמש הבהיר נתניהו כי בכוונתו להגיע בשבועיים הקרובים
לאזור האגן הדרומי ובריכה מספר 5 - האזור שבו עולה המפלס בהתמדה ב-20 ס"מ בכל שנה, ומאיים להציף את אלפי חדרי המלון שלחופו. נתניהו הבהיר עוד כי בכוונתו לקדם את הנושא לקראת הכרעה מהירה - כבר בשבועות הקרובים.

 

את הדיון יזמו שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב והשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, שהכריזו על המתווה לבעיית ההצפה של מלונות ים המלח לפני מספר שבועות - ביצוע קציר מלח מלא במימון עיקרי של המפעלים לצד הקמת הקרן ייעודית לפיתוח אזור ים המלח בהיקף של מיליארד שקל ל-5 שנים.

 

משרד האוצר מתנגד למתווה השיקום ולמרות דרישת השרים כי מפעלי ים המלח ישאו במרבית הוצאות השיקום, טרם הוסדרה שאלת המימון. היקף עלות הקציר נאמד בכ-7 מיליארד שקל.

 

בגלל העיכוב נדחתה בינתיים הגשת הצעת המחליטים של שר התיירות והשר להגנת הסביבה לממשלה. יחד עם זאת, בגלל צו בג"ץ הקובע שעל המדינה להתחיל ביישום פתרון לבעיית ההצפה עד לאמצע יולי, הזמן דוחק והכרעה חייבת להתקבל בשבועות הקרובים.

 

לדברי שר התיירות סטס מיסז'ניקוב: "אימוץ המתווה שהוצע על ידי במשותף עם השר ארדן הינו אינטרס לאומי מובהק. אני מצפה כי משרד האוצר יעמיד את התשתית הפיננסית ליישומו המיידי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x