$
בארץ

פורסם הרכב ועדת טרכטנברג; בין החברים: נסרדישי וקנדל

משרד ראש הממשלה הודיע על הרכב הצוות לשינוי כלכלי-חברתי בראשות מנואל טרכטנברג שאמור להגיש מסקנותיו בחודש הבא

תומר אביטל 16:3508.08.11

משרד ראש הממשלה פרסם את הרכב הצוות לשינוי כלכלי-חברתי בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג. בהודעה רשמית נכתב כי הצוות יחל בדיוניו עוד השבוע, חלקם במתכונת "שולחן עגול" עם נציגי המחאה. כמו כן במשרדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מבטיחים כי כבר בחודש הבא יגיש הצוות את מסקנותיו לקבינט

החברתי-כלכלי.

 

בראשות הצוות יעמוד כאמור טרכטנברג, יו"ר הות"ת (הוועדה לתכנון ולתקצוב). שאר חברי הצוות הם: יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, גל הרשקוביץ, ראש אגף תקציבים במשרד האוצר, אבי שמחון, יו"ר הוועדה המייעצת של שר האוצר,מיכל עבאדי-בויאנג'ו, החשבת הכללית במשרד האוצר, שחר כהן, יזם חברתי, חבר ועד ומנהל אקדמי בעמותת נוב"ה (ייעוץ עסקי ואסטרטגי לארגונים חברתיים) המשמש גם כמנהל תכנון אסטרטגי בחברת אינדיגו, אסתר דומינסני, מנכ"לית הביטוח הלאומי,  קרנית פלוג, כלכלנית המשנה לנגיד בנק ישראל, שלומי פריזט, כלכלן ראשי ברשות להגבלים עסקיים, יורם גבאי, יו"ר פעילים שוקי הון, פרופ' פנינה קליין מבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן, כלת פרס ישראל לחקר החינוך 2011, טלי רגב, כלכלנית ממרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל ורפי מלניק, המשנה לנשיא המרכז הבינתחומי.

 

לא רק צוות זה יפעל לגיבוש תוכנית כלכלית. בד בבד ימונו תת צוותים מקצועיים שאליהם יצורפו אישים ומומחים. סוכם כי בצוותים אלה ייטלו חלק האנשים הבאים: שרון קדמי, מנכ"ל משרד התמ"ת, גידי גרינשטין, מייסד ונשיא מכון ראות לחשיבה אסטרטגית, יהודה נסרדישי, ראש רשות המסים, גדי פרנק, סמנכ"ל תכנון ומדיניות בוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלת גבוהה, דימיטרי רומנוב מהמדען הראשי, דרור שטרום, הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר, איימן סיף, מנהל הרשות לפיתוח כלכלי במגזר המיעוטים, ויוחנן שטסמן, ראש המערך לשיקום וגריאטריה בבית החולים הדסה ומנכ"ל הביטוח הלאומי לשעבר.

 

צוותים אלו יעבירו את מסקנותיהם לקבינט החברתי-כלכלי העצום שמינה אתמול ראש הממשלה. הקבינט יחליט אילו מסקנות לאמץ ויעבירם לראש הממשלה.

 

פרופ' טרכטנברג הדגיש היום כי "זהו הרכב של אנשים שמביאים איתם מומחיות מקצועית לצד רגישות חברתית, ניסיון ציבורי וצעירים שיכולים להבין את רחשי הציבור של היום".

 

נתניהו בירך את פרופ' טרכטנברג על ההתקדמות המהירה ואמר "בשיחות שהיו בינינו שאלת אותי: 'האם אתה מוכן לעשות כראש ממשלה שינוי בסדר העדיפויות כדי להקל את הנטל על האזרח', אמרתי לך 'כן'. אני הולך לתת לך את הכלים לעשות את זה. בהרכב הצוות אתה מביא את השילוב של צעירים ומומחים שחובקים מגזרים שונים של החברה הישראלית. אתה הולך לפתוח מערכת של שולחנות עגולים עם הציבור. לשמוע כמה שיותר ובמהלך החודש הקרוב להביא את המסקנות שיוגשו לקבינט הכלכלי-חברתי. יש כאן משימה גדולה מאד ואני יודע שתעשה את זה ברצינות ויצירתיות. אותה יצירתיות ואותה מנהיגות שהראית כשהבאת את השינוי הגדול שהציל את ההשכלה הגבוהה בישראל. אני סמוך ובטוח שבהנהגה שלך, עם הצוות הזה, תשמע את הציבור, תקבל ממנו תובנות, ותביא מסקנות שיכולות לשנות את פני החברה בישראל."

 

בשנתיים האחרונות מינה נתניהו מספר צוותים מקצועיים שהגישו מסקנות אשר לא יושמו לבסוף. כך קרה עם המלצות לשינוי תווי הגיוס לצה"ל של בני ישיבה, ולאחרונה עם מסקנות ועדת קדמי לרפורמה בענף החלב. אפילו מסקנות שגיבש צוות שרים מיוחד - לריסון שכר הבכירים בחברות ציבוריות - מעוכבות אף שהושלמו לפני כמעט חצי שנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x