$
בארץ

מחר: צינון משק החלב מגיע לפתחו של נתניהו

ראש הממשלה ידון במחלוקות בין משרד החקלאות, האוצר והתמ"ת, שנוצרו על רקע המלצות ועדת קדמי לבדיקת משק החלב, אשר הועברו בתחילת השבוע לשר התמ"ת ולא פורסמו לציבור

טל ליטמן 18:3112.07.11

מחר בערב (ד') יפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר האוצר יובל שטייניץ, שר התמ"ת שלום שמחון ושרת החקלאות אורית נוקד על רקע המחלוקות בהמלצות ועדת קדמי לבחינת משק החלב. ההמלצות הועברו ביום ראשון לעיונו של שר התמ"ת, שלום שמחון, ובהנחייתו טרם פורסמו לציבור.

 

נתניהו

יצטרך להכריע בשורה של מחלוקות, בין היתר האם להכניס מוצרי חלב נוספים לפיקוח - פתרון שהוצע על ידי משרד החקלאות ולו מתנגד האוצר על רקע גישתו "לשוק חופשי". מחלוקת נוספת בה יצטרך להכריע נתניהו היא האם לנקוט בפתרון אותו הציע נשיא התאחדות התעשיינים, שזכה לתמיכת שר התמ"ת, והוא הפחתת מע"מ על מוצרי מזון (מע"מ דיפרנציאלי) - פתרון אשר מנגד זכה לכתף קרה מהאוצר.

 

מחלוקות נוספות שיגיעו לפתחו של נתניהו הן הצעות האוצר לפתוח את השוק לייבוא ולהפחתת מחיר המטרה - הצעה זו נתקלה בהתנגדות משרד החקלאות, נציגי מועצת החלב ונציגי הרפתנים. התמ"ת ניסה לגשר בעניין זה והציע בתמורה להצעות האוצר להעניק תמריצים לרפתות קטנות. הרפתנים, מצידם, מתנגדים למהלך.

 

בשלב זה לא ברור האם יכריז נתניהו בסוף הפגישה על צעדים לצינון משק החלב או שתתקיימנה פגישות נוספות בנושא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x