$
משפט

תשלומי קק"ל ליוסי אולמרט יועברו לבנק אגוד

ביהמ"ש קבע שהארגון יעביר לבנק סכומים המגיעים לאולמרט כמרצה מטעמה עד לתקרה של 394 אלף שקל

ענת רואה 09:1720.04.11

פסק דין של בית משפט השלום בתל אביב חייב בשבוע שעבר את קק"ל בתשלום של עד 394 אלף שקל לבנק אגוד, בגין כספים שיוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, נותר חייב לבנק.

 

אולמרט נקלע לחובות ועזב את ישראל בשנת 2004, ולאחרונה הגיש נגדו הבנק באמצעות עו"ד צבי

פפרברג תביעה ובקשה לעקל כספים המגיעים לכאורה לאולמרט מארגון הבונדס וכן מקק"ל, כשנטען שאולמרט שימש כמרצה מבוקש בשכר גבוה בשני הגופים.

 

באתר קק"ל מופיע אולמרט ברשימת המרצים העובדים בשירות הארגון. עוד נכתב כי הוא מומחה בעל שם בענייני המזרח התיכון, וכי הוא מתגורר כיום בניו יורק ומשמש כיועץ לארגונים שונים.

 

תגובת הבונדס לתביעת בנק אגוד הוגשה בעקיפין באמצעות המדינה, ולפיה אולמרט לא הוזמן לתת הרצאות בחודשים האחרונים מטעם הארגון. תגובת קק"ל לעומת זאת כלל לא הוגשה לבית המשפט. לכן ביקש בנק אגוד לקבל פסק דין בהיעדר הגנה נגד קק"ל, ולחייבה בסכום התביעה וכן בהוצאות שכר טרחה בסך 22 אלף שקל. הרשם אמיר צ'כנוביץ נעתר לבקשה ופסק כי קק"ל תשלם לבנק את הסכומים שברשותה המגיעים לאולמרט, עד 394 אלף שקל.

 

בתגובה לפניית "כלכליסט" נמסר מקק"ל כי "הארגון אינו מחזיק בנכסים או בכספים של מר אולמרט, והדבר מגובה בתצהיר מנהל מחלקת תשלומים בקק"ל לבית המשפט". ככל שטענת קק"ל תתקבל בבית המשפט, היא לא תחויב בהעברת כספים לבנק, למעט הוצאות שכר הטרחה. עם זאת, צו העיקול חל גם על כספים עתידיים, כך שאם אולמרט ירצה בעתיד בשם קק"ל - שכרו יעוקל על ידי הבנק. אולמרט, המיוצג על ידי עו"ד רונן מטלון, לא הגיש עד כה את תגובתו לביהמ"ש.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x