$
בארץ

במשרד התמ"ת מעריכים: אינטל תקים מפעל שבבים נוסף בצפון הארץ ב-2016

לדברי מנהל מרכז ההשקעות של התמ"ת, המענק שקיבלה אינטל לאחרונה, בשווי 740 מיליון שקל, יוביל אותה להקמת מפעל ייצור נוסף בישראל

נעמה סיקולר ומאיר אורבך 11:2310.01.11

אישור המענק לאינטל צפוי להביא את החברה להקים בשנת 2016 FAB (מפעל ייצור שבבים) נוסף בישראל, באזור הצפון. כך העריך היום (ב') מנהל מרכז ההשקעות של משרד התמ"ת, חזי צאיג, במסיבת עיתונאים לסיכום פעילות המשרד בשנה האחרונה.

 

צאיג התייחס למענק של למעלה מ-740 מיליון שקל

שאושר לאחרונה לחברה לשם הרחבת המפעל שלה בקריית גת - FAB 28. אינטל גם צפויה לקבל תוספת מענק אם תקים מרכז מו"פ בפריפריה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", החברה שוקלת ברצינות הקמת המרכז בכרמיאל.

 

מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי אמר היום: "המשק שלנו על זמן שאול. שיעורי הצמיחה היפים יהיו איתנו במשך חצי עשור עד עשור, אבל אם לא נתמודד עם שלושת האתגרים הכי קשים של המשק, נמצא את עצמנו במצב אחר. שלושת האתגרים הללו הם שיעור ההשתתפות הנמוך בשוק העבודה, היעדר עורף אקדמי טכנולוגי, והיעדר השקעה מספיקה בשווקים המתפתחים. נזכרנו בהודו וסין מאוחר, אבל לא מאוחר מדי, ואנחנו מתחילים להסתכל על היעד הבא והוא אפריקה. אם מסתכלים 20 שנה קדימה - הפוטנציאל וכוח העבודה הגדול ביותר הוא אפריקה".

 

שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר הוסיף: "החזון שלנו הוא לתת תשומת לב מיוחדת בפריפריה, אבל גם לדאוג לאוכלוסיות המצריכות טיפול מיוחד כדי לשלב אותן בעבודה - ערבים חרדים ואוכלוסיות עם מוגבלויות. רק ככה נוכל להילחם בפערים החברתיים. אנחנו מתמקדים בתהליכים שמרחיקים את המגזר הערבי מהחומוס ומקרבים אותו להייטק".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x