בארץ

ה"סופר טנקר" בדרך: מטוס אמריקני גדול מהרוסי

ישראל תשכור את הבואינג 747 שהוסב לכיבוי, והוא ינחת בישראל הלילה. בינתיים פועלים בשריפה כמה כלי טיס רוסים

ynet 18:0904.12.10

לאחר שרוסיה שלחה לישראל את מטוס הכיבוי הגדול בעולם, ה"איליושין 76", נמצא בארצות הברית כלי גדול עוד יותר - מטוס מוסב לכיבוי שריפות מדגם בואינג 747. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הנחה להעביר מיידית את התקציב הדרוש להשכרת המטוס, "סופר טנקר", השייך לחברת Ever, והוא צפוי לנחות

בישראל כבר הלילה.

 

ה"סופר טנקר" יכול לשאת כ-80 אלף ליטר מים, פי 16 ממיכלית כיבוי ממוצעת. כעת פועלים בשריפה בכרמל עשרה מטוסי כיבוי ושלושה מסוקים. ארבעה מטוסים הגיעו מיוון, אחד מקפריסין, שניים מטורקיה, שניים מרוסיה ואחד מצרפת. בנוסף הגיעו שלושה מסוקים - אחד מקפריסין ושניים מבריטניה. מחר צפויים להגיע לארץ עוד תשעה מטוסי כיבוי: חמישה מספרד, שלושה מארצות-הברית ואחד מגרמניה.

 

גם רוסיה שלחה סיוע לישראל. בכרמל פועלים שני מטוסי "אליושין" ענקיים ומטוס B200. מחר אמורים להיכנס לפעולה שני מסוקי כיבוי. "אנחנו מאמינים שאפשר לסייע לכם להשתלט על האש", אמר קצין בכיר בצבא הרוסי. לישראל גם הגיעו 22 מומחים אוויריים ומומחי שריפות מרוסיה.

 

הבכירים שהגיעו מרוסיה הגיעו בין היתר לחפ"ק באוניברסיטת חיפה, שם נפגשו עם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. השר בירך את המשלחת הרוסית: "אתם שיניתם את המאזן. אני מצפה לעבוד אתכם בצמוד, כמי שממונה מטעם הממשלה על הטיפול באסון הלאומי הזה. תקבלו מצה"ל את כל הסיוע הנדרש. אתם תוכלו להקים כאן חמ"ל משלכם, בסמוך לחפ"ק הבין זרועי שפועל כאן. צה"ל ומדינת ישראל ידאגו לכל מחסורכם. תודה לרוסיה על מה שהיא עושה עבור ישראל כאן".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x