$
בארץ

מעל 100 אנשי עסקים מרוסיה הגיעו לקדם שיתוף פעולה עם ישראל

שרגא ברוש בחניכת הפורום העסקי ישראל רוסיה: "היעד הוא הגדלת היקף המסחר בין המדינות לרמה של 2 מיליארד דולר תוך שלוש שנים"

אולגה ויניאר 14:0317.11.10

משלחת כלכלית המונה מעל 100 אנשי עסקים, המייצגים כ-60 חברות רוסיות הגיעה היום (ד') לישראל. בין חברי המשלחת פקידי ממשל בכירים ובראשה סגן ראש ממשלת רוסיה ויקטור זובקוב, המגיע לקדם את היחסים הכלכליים בין שתי המדינות.

 

המשלחת הגיעה ארצה במסגרת חניכת "הפורום העסקי ישראל רוסיה", האמור לקדם את היחסים הכלכליים בין שתי המדינות. בראש הפורום עומדים נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש וסרגיי אולין, סגן נשיא "אלרוסה", חברת היהלומים השנייה הגדולה בעולם.

 

שני האישים פתחו באופן רשמי את ביקור המשלחת כאשר הציגו את הציפיות משיתוף פעולה עתידי ואת הענפים בהם הוא אפשרי. בפורום מקווים שכינונו של הגוף החדש ייתן דחיפה לפעילות משותפת בין הצדדים ויאפשר לפרויקטים משותפים להמריא. למרות החידוש שבהקמת המועצה, הגישה של שני הצדדים אחת אל השנייה נותרה די קבועה. רוסיה מחפשת בישראל טכנולוגיות עילית - הייטק, ישראל מעוניינת במחצבים ואוצרות טבע.

 

יהלום לא מלוטש. ישראל מעוניינת באוצרות טבע, רוסיה מעוניינת בהייטק יהלום לא מלוטש. ישראל מעוניינת באוצרות טבע, רוסיה מעוניינת בהייטק צילום: shutterstock

 

לדבריו של שרגא ברוש, מטרת הביקור "לאפשר לשני הצדדים להכיר זה את זה, להציג פרויקטים זה בפני זה ואני מקווה שאנשי עסקים מרוסיה ילמדו יותר על ישראל. אני רואה חשיבות רבה בשיתוף פעולה בין רוסיה לישראל. היקף המסחר בין ישראל לרוסיה עומד על 700 מיליון דולר, נחמד אבל לא מספיק. היעד שלנו הוא 2 מיליארד דולר תוך שלוש שנים. כדי להגדיל את הסכום עלינו למצוא ענפים בהם שיתוף פעולה יכול לתרום לשתי הכלכלות. אני משוכנע שבתחום החקלאות, כימיה, ביוטכנולוגיה ועוד תחומים אנחנו יכולים לעניין מאוד את הרוסים וליצור תנאי שותפות אמיתיים שיחזקו את הכלכלות שלנו".

 

סרגיי אולין, סגן נשיא "אלרוסה", חברת היהלומים השנייה בגודלה בעולם, שיעמוד מהצד ברוסי בראש המועצה הדגיש כי "המשלחת לישראל כוללת לא רק אנשי עסקים, אלא אנשים מתחום המדע, החינוך, המערכת הפוליטית ועוד מגוון תחומים שיכולים לפעול לקידום היחסים בין שתי המדינות.

 

"אנחנו משוכנעים שישראל ורוסיה מסוגלות להגיע לרמות שותפות גבוהות יותר. עלינו להתמקד בפרויקטים פרגמטיים ולנהל משא ומתן עסקי מתוך עמדה של מה כל אחד יכול להציע לשני. באנו לישראל כדי לעבוד יחד וכדי להבטיח ששיתוף פעולה אמיתי יצא אל הפועל. אנחנו מכירים כבר אחד את השני היטב והגיע זמן להתחיל ביישום פרויקטים קונקרטיים. הממשלות שלנו ללא ספק יתמכו באנשי עסקים אם יבחרו בפעילות בתחומים בעלי עדיפות לאומית", אמר אולין. 

 

לדבריו, "שיתוף הפעולה אותו אנחנו מחפשים קשור כמובן לתוכנית הלאומית של מודרניזציה ברוסיה. כמובן אנחנו מחפשים שיתוף בתחומים בהם רוסיה מתקשה לפתור באופן עצמאי את בעיותיה. מדובר בראש ובראשונה בפרויקטים טכנולוגיים וכמובן ננוטכנולוגיות. עוד ענפים חשובים הם חקלאיות, רפואה ותרופות. ישראל, למרות היותה מדינה קטנה, הגיעה לגבהים מרשימים הן בתחום ייצור התרופות והן בתחום הפיתוחים הרפואיים ואנחנו מעוניינים בשיתוף בתחום זה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x