שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": קבוצת רוטשילד רוכשת 35% מואוליה ישראל

העסקה, שהיקפה כ־400 מיליון שקל, משאירה בידי ואוליה העולמית 65% מהפעילות בישראל. קבוצת אדמונד דה רוטשילד הצרפתית, שמנהלת נכסים בהיקף של כ־100 מיליארד דולר, תבחן את שילובם בעסקה של גופים מוסדיים מהארץ והעולם

ליאור גוטמן 07:0101.11.10

קבוצת אדמונד דה רוטשילד הצרפתית נכנסת להשקעה בתחומי האנרגיה, התשתיות והתחבורה בישראל. לפני כמה ימים חתמה הקבוצה על עסקה לרכישת 35% מואוליה ישראל תמורת כ־350–400 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

העסקה משקפת לחברה שווי של כמיליארד שקל. 65% מואוליה ישראל יישארו

בידי ואוליה העולמית. מסתמן כי קבוצת רוטשילד תשלב בעסקה גורמים נוספים, ככל הנראה גופים מוסדיים מהארץ והעולם.

 

ואוליה פועלת בישראל מ־1993 בתחומי התשתיות, התחבורה והסביבה ומעסיקה כ־2,000 עובדים. יו"ר הקבוצה בישראל הוא אורי שטרקמן והמנכ"ל הוא ארנון פישביין. ב־2007 הכריזה החברה על כוונתה להשקיע כמיליארד שקל עד שנת 2013 בתחומי האנרגיה והסביבה, ולהגדיל את מספר העובדים ל־8,000. החברה שותפה במתקן ההתפלה באשקלון, היא מפעילה אוטובוסים בצפון הארץ ובמרכז באמצעות חברת קונקס, אחראית להפעלת מטמנות ולסילוק אשפה בעשרות רשויות מקומיות, וגם פעילה בתחום תחנות הכוח בשיטת הקוגנרציה.

 

ואוליה אף היתה שותפה בחברת סיטיפס, זכיינית הרכבת הקלה בירושלים, אולם לפני שבועיים הוסכם על מכירת חלקה בפרויקט לאגד. בשנים הקרובות מתכוונים בחברה להעמיק את פעילותה בישראל, בין היתר באמצעות הקמה של תחנות כוח שפועלות על גז טבעי, טיהור קרקע מחומרים מסוכנים, הפרטת קווי מים וביוב ברשויות מקומיות ופרויקטים של איכות סביבה.

 

קבוצת רוטשילד פעילה בתחומי ניהול השקעות, ניהול קרנות ופרייבט אקוויטי, והיא מאגדת בתוכה כמה בנקים שכולם בבעלות משפחתית. הקבוצה, שהוקמה במקור על ידי הברון אדמונד דה רוטשילד, ומונהגת על ידי נינו, בנימין רוטשילד, והיא מנהלת נכסים בהיקף של כמאה מיליארד דולר.

 

בישראל פועלת קבוצת רוטשילד משנת 1999, והיא מפעילה בית השקעות שמנהל כ־12 מיליארד שקל ומעסיק כ־50 עובדים. את המגעים לעסקה מטעם רוטשילד ניהלו בין היתר ג'ימי פינטו, יו"ר הקבוצה בישראל, ומיקי קליגר, מנכ"ל הקבוצה.

 

בקבוצת רוטשילד ובוואוליה ישראל סירבו להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x