בארץ

ועדת הכספים אישרה למערכת הביטחון לרכוש 20 מטוסי F35

היועץ הכלכלי לרמטכ"ל אמר בדיון כי רוב העסקה ממומן מתקציב הסיוע האמריקני, ואילו היתרה תגיע מתקציב הביטחון כאשר המימון פרוס על פני תקופה של 7-8 שנים. לקראת שנת 2016 צפויים להגיע לארץ המטוסים הראשונים

אמנון אטד 11:4420.09.10

ועדת הכספים קיבלה היום (ב') בדיון פגרה מיוחד את בקשת משרד הביטחון ואישרה הרשאה להתחייב (הוצאה הנפרסת על פני מספר שנות תקציב) בסכום של 13.3 מיליארד שקל לרכישת 20 מטוסי F35.

 

מנכ"ל משרד הביטחון, אודי שני, אמר בדיון בוועדה כי המטוסים שיירכשו הם מטוסי הקרב המתקדמים

ביותר בעולם, עם יכולות מבצעיות במעגלים קרובים ובמעגלים רחוקים, "שמעניינים אותנו מאד". לדבריו, מדובר בעשרים מטוסים ראשונים, "ואם נהיה מעוניינים לרכוש עוד מטוסים, וכנראה שנהיה מעוניינים, נוכל לרכוש עד 75 מטוסים".

 

לשאלת חברי ועדה ענה נציג משרד האוצר כי למרות העלות הגבוהה הכרוכה ברכישת המטוסים, לא תהיה פגיעה בסעיפים אחרים בתקציב המדינה.

 

היועץ הכלכלי לרמטכ"ל, תת-אלוף מהרן פרוזנפר אמר בדיון כי הרוב הגדול של עסקת רכישת המטוסים ממומן מתקציב הסיוע האמריקני, ואילו יתרת הסכום, כ-150 מיליון שקל תגיע מתקציב הביטחון. "אנחנו לא מבקשים תוספת תקציב", הבהיר פרוזנפר, "המימון פרוס על פני תקופה של 7-8 שנים, ולקראת שנת 2016 צפויים להגיע לארץ המטוסים הראשונים".

 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני אמר בסיכום הדיון כי לדעתו צריכה הוועדה צריכה לתת למערכת הביטחון את הקרדיט, "ואם היא בחנה את הדברים וראתה לנכון לרכוש את המטוסים האלה, אנחנו צריכים לתת להם את הגיבוי לכך".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x