$
בארץ

יאיר סרוסי: "היתרון בהייטק הוא שמינוף החברות מוגבל"

יו"ר בנק הפועלים בכנס בירושלים: "כדי לשמור על יתרוננו בתחומי הטכנולוגיה, אנו חייבים להמשיך ולהשקיע במחקר ופיתוח"

תומר זלצר 09:5908.06.10

"ישראל, כמשק הצמא לצמיחה, חייבת לטפח את הקטר הטכנולוגי כדי שימשיך להוביל אותנו לצמיחה מהירה. כדי לשמור על יתרוננו בתחומי הטכנולוגיה, אנו חייבים להמשיך ולהשקיע במחקר ופיתוח, ובעיקר לחזק מחדש את מכוני המחקר הבסיסי ומערכת המוסדות להשכלה גבוהה, שמאז ומתמיד היוותה את הבסיס

להצלחתה של ישראל". כך אמר הבוקר (ג') יאיר סרוסי, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, בפתיחת כנס IVA (איגוד קרנות ההון סיכון) בירושלים.

 

לדברי סרוסי, האסטרטגיה הכלכלית של ישראל היתה תמיד מכוונת צמיחה: "האסטרטגיה התעשייתית הישראלית נבנתה על בסיס ההון האנושי ועל מחסור במשאבי טבע וזה מספר עשורים בנויה על אוניברסיטאות ומוסדות מחקר מצויינים ותמיכה בחברות מבוססות טכנולוגיה שמכוונות לשוק העולמי".

 

"השתלבותה של ישראל במגזר ההייטק היתה זרז לטרנספורמציה של המשק כולו וליצירת המשק המודרני והחזק שיש לנו היום", אמר סרוסי. "כתוצאה מהשתלבות זו, ישראל למדה מהי תחרות גלובלית ללא פשרות, כי ההייטק הוא הסקטור הגלובלי והתחרותי ביותר".

 

סרוסי ציין עוד כי המשבר העולמי הנוכחי נובע מעודף מינוף. "היתרון במגזר ההייטק הוא שהחברות בו בנויות בעיקר על הון עצמי, והמינוף בהן מוגבל". עוד אמר, כי על מנת לגייס הון, יש להוכיח לאורך זמן החזר תשואה גבוה מספיק לעומת הסיכון. "ההון זורם לאזורים שבהם רואים צמיחה, ושיחס הסיכון/תשואה בהם הוא נכון".

 

יזמי חברות סטארט-אפ הציגו בפתיחת הכנס את החברות שלהם בפני סרוסי ואמיר אביב, מנכ"ל פועלים שוקי הון, זרוע הבנקאות להשקעות של בנק הפועלים. בין החברות שהשתתפו במפגש: Spiral Frame, TriDinetworks, YouFounder, Mo'Minis.

 

במפגש השתתפו גם נציגי ארגון First בישראל – ארגון ללא מטרת רווח, הנהנה גם מתמיכת בנק הפועלים, שמטרתו לעודד ילדים ובני נוער להיחשף, לקבל השראה ולעסוק בתחומי המדע והטכנולוגיה. קבוצות של תלמידים שמשתתפות בפרויקט הציגו מערכות רובוטיקה משוכללות שפיתחו במסגרת הפרויקט.

 

בדברו על השתלבות ההיי-טק במערכת הבנקאית, אמר סרוסי כי רמת החדירה העולמית לפעילות בנקאית באינטרנט עומדת על כ-50%, אך בישראל היא מגיעה ל-65%, מעל רוב מדינות אירופה. התחום המפותח ביותר הוא הפעילות בשוק ההון, שם כבר עתה מבוצעת רוב הפעילות של הלקוחות באמצעות האינטרנט. להערכתו, הפריצה הטכנולוגית הבאה בתחום הבנקאות תהיה הגברת השימוש בטלפון הסלולרי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x