שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

סוף לפרשת האופציות של גלברד? בזק תשלם למנכ"ל לשעבר 9 מיליון שקלים

כך נקבע בהסכם פשרה בין הצדדים, שהתחייבו שלא לנקוט בהליכים נוספים. ההסכם טעון אישור האסיפה הכללית שתתכנס ב-20 במאי

גילעד נס 02:0115.04.10

בהסכם פשרה שנחתם בין בזק למנכ"לה לשעבר, יעקב גלברד, יקבל האחרון 9 מיליון שקלים. גלברד, לשעבר מנכ"ל בזק ופלאפון, וכיום יו"ר תפרון ודירקטור בחברת הסלולר פרטנר, שימש כמנכ"ל בזק מאוקטובר 2005, ונאלץ לפרוש מתפקידו באפריל 2007 בעקבות פרשת האופציות, במסגרתה אושרו לו ולבכירים

נוספים בחברה אופציות בהיקפים גבוהים בהליך לא תקין.

 

רשות ניירות ערך, שהתערבה בנושא, מינתה בודק שמצא פגמים חמורים בהליך אישור האופציות, אם כי לא נמצאה ראיה לפעילות שלא בתום לב. גלברד נאלץ לפרוש מהחברה, ומספר חודשים לאחר מכן עזב גם יו"ר החברה, דב וייסגלס. לאחר פרישתו טען גלברד כי בזק חבה לו כספים נוספים, ובין הצדדים החל הליך הדיינות ממושך שהסתיים רק לאחרונה בהסכם פשרה.

 

בזק: תביעה של גלברד היתה עולה לנו יותר

במסגרת הסכם הפשרה תשלם בזק לגלברד, כאמור, סכום של 9 מיליון שקלים, ולאחר תשלום זה יצהירו הצדדים כי אין להם טענות נוספות האחד כלפי השני. גלברד התחייב שלא להגיש תביעה כלשהי כנגד בזק למעט אם תוגש כנגדו תביעה (שלאחריה יוכל להגיש תביעה נגדית או תביעה נגזרת כנגד גורם אחר). בכל הליך משפטי שגלברד יהיה צד לו בנושא זה, יוכל גלברד להסתמך על ביטוח נושאי המשרה שהוקנה לו בעת תקופתו בבזק, למעט אם ההליך יעסוק ישירות במקרה שלגביו הושגה הפשרה.

 

בבזק מנמקים את ההחלטה בכך שעל פי הערכת עורכי דינה של החברה, באם היתה מוגשת כנגד החברה תביעה מצידו של גלברד, היתה עלולה החברה להיות חשופה להוצאה גבוהה יותר.

 

ירושה של בעלי השליטה הקודמים בבזק

ועדת התגמול, ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה אישרו את הסדר הפשרה, אך הוא עדיין טעון את אישור אסיפת בעלי המניות של בזק, שתתכנס ב-20 במאי. ענין זה יוצא דופן, כיוון שההסכם הושג תחת שליטת קבוצת אייפקס-סבן-ארקין, אולם ההצבעה לאישורו תתבצע תחת שליטת שאול אלוביץ, ותחת דירקטוריון חדש שרוב מוחלט של חבריו לא היו חברי דירקטוריון בעת הפרשה וההגעה להסכם.

 

בהסכם הפשרה למעשה מוותר גלברד על אפשרות לתבוע גורמים הקשורים לנושא, ובכללם חברי דירקטוריון בזק בעבר, ולפיכך מהווה אישור ההסכם עסקה שיש לחברי הדירקטוריון הפורש עניין אישי בה. בבזק מציינים שהבאת ההסכם להצבעת האסיפה, למרות שחברי הדירקטוריון הרלוונטיים אינם מצויים בו עוד, בוצעה "למען הזהירות".

 

בעלת השליטה הנוכחית בחברה, בי קומוניקיישנס, הודיעה כי אין לה ענין אישי בהסכם, ולפיכך הרוב הדרוש לאישורו באסיפה יהיה רוב רגיל מבעלי המניות המשתתפים באסיפה. באסיפה יוכלו להשתתף בעלי מניות שיחזיקו במניות בזק ב-21 באפריל.

 

האסיפה תתבקש גם לאשר את כהונתם של הדירקטורים החדשים בבזק, שמונו היום לתפקידם עת הושלמה העסקה, ואת הסדר החובות עם חברת הלווין YES, שהיה אמור לידון באסיפה שכונסה בתחילה ב-29 באפריל, ואוחדה עם האסיפה ב-20 במאי. הסדר החובות מתייחס לחוב בסך 31.5 מיליון שקלים של YES לבזק בגין שירותי תקשורת, וההסדר קובע כי החוב ישולם לבזק ב-36 תשלומים בסך 875 אלף שקלים, בתוספת מע"מ וריבית פריים +1.5%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x