$
בארץ

כפי שפורסם ב"כלכליסט": שר התמ"ת מינה את אמנון מרחב לראש הרשות להגנת הצרכן

מרחב נחשב למקורב לשר בן אליעזר. הרשות אמורה להחליף את הרשות להגנת הצרכן הקיימת במשרד התמ"ת ומטרתה להגביר את האכיפה הכלכלית בנושאים צרכניים

מיקי פלד 12:2105.01.10

שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, החליט למנות את עו"ד אמנון מרחב לממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן. כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", מרחב הוא פעיל עבודה הנחשב למקורב לבן-אליעזר. הרשות החדשה אמורה להחליף את הרשות להגנת הצרכן הקיימת במשרד התמ"ת ומטרתה להגביר את האכיפה הכלכלית

בנושאים צרכניים. ההחלטה על הקמת הרשות התקבלה עוד בזמן כהונתו של שר התמ"ת הקודם, אלי ישי, באוגוסט 2007.

 

מרחב, 44, הוא חבר מועצת מודיעין וכיהן בתקפידים שונים בעירייה. הוא בוגר תואר ראשון (LLB) במשפטים מהמכללה למינהל ותואר ראשון (BA) בהצטיינות במדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב. הוא כיהן בעבר כיו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית לפיתוח מודיעין וכסגן ראש עיריית מודיעין ומחזיק תיק החינוך העירוני. כמו כן היה בעלים, שותף ומנהל של משרד עורכי דין מרחב-דוד ושימש כתובע עירוני מטעם היועץ המשפטי לממשלה לאכיפת חוקים שונים הנוגעים לבריאות הציבור, רישוי עסקים, חוקי עזר ועוד.

 

מרחב נבחר לאחר שוועדת איתור המליצה עליו כאחד משני המועמדים הסופייים לתפקיד. בראש ועדת האיתור עמד שרון קדמי, מנכ"ל משרד התמ"ת וחברים בה יעקב ברגר, המשנה לנציב שירות המדינה; סיגלית סייג, סגנית בכירה לחשב הכללי במשרד האוצר; דורית ענבר, המנהלת הכללית של הקרן המתחדשת לקולנוע וטלוויזיה וד"ר אורי ארבל-גנץ מהפקולטה למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן.

 

בדברי הסיכום של חברי הוועדה נרשם כי מרחב הוא "בעל ניסיון ציבורי עשיר במישור המוניציפאלי, היכרות טובה עם המגזר הציבורי מתוקף תפקידיו הציבוריים הרבים, בכלל זה ברשויות אכיפת החוק. עו"ד ותיק, בעל ניסיון בתחום הליטיגציה והופעה בבתי משפט בנושאים מסחריים וכלכליים. ניסיון באכיפה בפן הפלילי והמנהלי, בעל ניסיון ניהולי מתוקף תפקידו הציבורי, וכן מהיותו בעלים ושותף במשרד עורכי דין. הציג בפני הועדה משנה סדורה בנושא הקמת הרשות וניהולה לצורך עמידה ביעדים של הרשות, כמו כן התנסה בהקמת מסגרות שונות".

 

בן אליעזר אמר, כי הקמת הרשות לסחר הוגן מהווה בשורה של ממש לציבור הצרכנים והסוחרים בישראל. "בכוונתי להפוך אותה לחזקה, ולאפשר לה להיות רשות עם סמכויות אכיפה ובעלת 'שיניים', ועל כן זהו אחד מהנושאים המרכזיים ששמתי על סדר יומו של המשרד. אני בטוח כי אמנון מרחב יצליח להקים את הרשות החדשה בהצלחה מרובה, מאחר שהוא מביא עימו ניסיון מקצועי עשיר הרלוונטי מאוד לתחום".

 

סגנית שר התמ"ת והאחראית על הצרכנות אורית נוקד אמרה, כי "לראשונה תוכל הרשות להטיל קנסות כספיים משמעותיים של עשרות ומאות אלפי שקלים על כל הפרה או עבירה על חוק הגנת הצרכן. הקמת הרשות עומדת בקנה אחד עם מדינות נוספות בעולם ששמו את נושא הצרכנות על סדר היום הציבורי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x