שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הצוות של צ'רנוי מציג: האזנת סתר המפריכה את טענות הפרקליטות

הפרקליטות טוענת צ'רנוי וגד זאבי הסתירו הסכמות בעל פה ברכישת מניות בזק על ידי גד זאבי ב-1999. בהקלטה שהוצגה נשמע עוזרו של צ'רנוי אומר לו: "שלחנו לגד זאבי את המכתב שאתה דרשת, שכל הסכמה תהיה בכתב, כדי שלא יהיה פתח לבעיות בעתיד"

מארק שון 11:4015.10.09

צוות ההגנה של מיכאל צ'רנוי, בראשותו של עו"ד ירון קוסטליץ, הציג בדיון היום (ה') האזנת סתר שלטענתם מפריכה את טענות הפרקליטות, לפיהן בין צ'רנוי לגד זאבי היו הסכמות בעל-פה שלא מצאו מקום במסמכים הכתובים.

 

במהלך ההקלטה נשמע זאב רום, מי שהיה עוזרו של צ'רנוי, פונה אליו
באומרו: "אנחנו כתבנו לגד זאבי את המכתב שאתה דרשת, שכל הסכמה תהיה בכתב, כדי שלא יהיה פתח לבעיות בעתיד". בנוסף הציג צוות ההגנה מסמך שהוכן במשרדו של עו"ד גד נשיץ, שייצג את צ'רנוי בעבר, לפיו כל החלטה וכל הוצאת כספים תלווה בחתימת שני הצדדים – זאבי וצ'רנוי.

  

זאבי וצ'רנוי מואשמים כי רכשו כ-20% ממניות בזק ב-1999 מחברת כייבל אנד ויירלס, תוך הסתרת חלקו של צ'רנוי ברכישה ממשרד התקשורת. לצורך הרכישה קיבל זאבי אשראי של 643 מיליון דולר מקונסורציום בנקים בראשות הבנק הבינלאומי, בתמורה לשעבוד המניות ולערבות בנקאית של צ'רנוי באמצעות בנק פיבי שווייץ בסך 143 מיליון דולר. המדינה טוענת כי השותפות של צ'רנוי הוסתרה מתוך חשש שלא יקבל היתר ממשרד התקשורת. בלי היתר שכזה לא היה מתקבל אישור מהבנקים להלוואה.

 

את התביעה מייצגות עורכות הדין, מיכל סייבל-דראל, נורית הדס ותמר רוסמן. את צ'רנוי מייצגים עו"ד ירון קוסטליץ, יואב סגל ויבגני טרספוב.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x