שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ארכה אחרונה לרמט למציאת מחליף לבניית התחנה בי־ם

ל"כלכליסט" נודע: הרכבת נתנה לחברה ארכה של כחודש, שבסיומו יוחלט אם תועבר בניית התחנה בבנייני האומה לחברה אחרת

ליאור גוטמן 09:3023.09.09

הליך בניית תחנת הרכבת בירושלים עשוי לעבור לידיים חדשות: בפגישה שנערכה בימים האחרונים בין הנהלת הרכבת לבין נציגי רמט קיבלה האחרונה ארכה של כחודש כדי למצוא גוף קבלני אחר שישלים את העבודה להקמת תחנת הרכבת בירושלים, כך נודע ל"כלכליסט". לדברי בכירים המקורבים לרכבת, מימוש

הזכייה בפרויקט תחנת הרכבת בירושלים יותנה במציאת גוף אחר ובהתוויית ביטחונות לטווח ארוך.

 

רכבת ישראל הודיעה לחברת רמט על "סילוק יד" מפרויקט כריית תחנת בנייני האומה בירושלים, זאת לאחר שרמט הפסיקה את עבודותיה באתר. רכבת ישראל אף חילטה את הערבות שנתנה רמט, לפי תנאי החוזה, בסכום של כ־6 מיליון שקל. לפי הסיכום שהושג בין החברות, תוכל רמט למצוא גוף קבלני אחר ולהציג לרכבת ישראל עד 15 באוקטובר מתווה מסודר של ביטחונות לכל תקופת פרויקט חפירת פירי תחנת האומה בירושלים. עם זאת, רכבת ישראל תמשיך במקביל בהכנת מכרז למציאת זוכה חדש לכריית התחנה.

רמט נוסדה ב־1942 ומאז משמשת כאחת מחברות הבנייה והפיתוח המובילות בישראל. לפני כעשרה ימים אושר בבית המשפט המחוזי הליך הקפאת הליכים נגד החברה עד סוף החודש, עקב חובות של 158 מיליון שקל. במהלך התקופה חדלה החברה לפעול בחלק מעבודותיה, לרבות פרויקט תחנת האומה.

 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "הרכבת נותנת הזדמנות נוספת לחברה הקבלנית להשלמת הפרויקט. במקביל תמשיך הרכבת בחיפושים למציאת פתרון הולם להקמת התחנת בירושלים, אם הקבלן הנוכחי לא ישלים את המשימה". מרמט לא נמסרה תגובה עד סגירת הגיליון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x