• תפריט
סביבה

תושבי גבעתיים מאיימים: נחרים את הקניון אם לא תוסר האנטנה הסלולרית

התושבים טוענים כי האנטנה של סלקום הוצבה על גג קניון גבעתיים בשבוע בו קיבלה קבוצת עזריאלי את הבעלות עליו מאי.די.בי של דנקנר. עזריאלי: "הנהלת הקניון פועלת למציאת פתרון לטענות הדיירים"

גלי ברגר 17:1822.06.09

תושבי גבעתיים כבר קנו להם שם כלוחמים נגד אנטנות סלולריות בעירם ובימים אלה הם מנהלים מלחמה חדשה: הפעם נגד אנטנה שהונחה על הגג של קניון גבעתיים.

 

מדובר באנטנה של חברת סלקום אשר הוצבה על גג הקניון באפריל האחרון, בשבוע בו התחלפו לדברי אחד מנציגי ועד הפעולה של השכונה הבעלויות על הקניונים. אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר סיכמה על מכירת קניון גבעתיים לקבוצת עזריאלי בדצמבר 2008 תמורת 795 מיליון שקל. ההנהלה החדשה נכנסה לקניון באפריל האחרון.

 

ועד הפעולה נפגש עם שמיל בין, מנכ"ל קניון גבעתיים ועם עורכת הדין המייצגת את קבוצת עזריאלי בנושא בסוף אפריל. לטענת נציגיו, עד היום לא התקבלה תשובה האם הנהלת הקניון מתכוונת לפעול להסרת האנטנה. גורמים המקורבים לקבוצה טענו כי מתנהלים מגעים מול סלקום לפירוק האנטנה. "אומרים לנו שהאנטנות יירדו בקרוב אבל אנחנו מעדיפים לא להאמין לזה", אמר אחד מנציגי הוועד. "עוטפים את זה בהרבה מילים אבל במעט מעשים".

 

ועד התושבים מאמין כי העובדה שסלקום, שנמצאת גם היא בבעלות אי.די.בי הציבה את האנטנה דווקא באפריל האחרון אינה מקרית. כל עוד הקניון היה בבעלות דנקנר הוא לא רצה להסתבך עם התושבים ולהרגיז אותם. ברגע שהוא יצא משם, העניין נהפך לבעיה של עזריאלי. "נוחי דנקנר עשה מבחינתנו מעשה נבלה. למיטב ידיעתנו הוא עשה את ההסכם עם סלקום רגע לפני המכירה", אמרה אחת התושבות. גורם המקורב לקניון גבעתיים סיפר ל"כלכליסט" כי המשא ומתן עם סלקום על התקנת האנטנה התקיים במשך יותר משנתיים ודבר התקנת האנטנה היה ידוע לעזריאלי בזמן המשא ומתן לרכישת הקניון.

 

התושבים אף מאיימים להחרים את הקניון ולפעול להגשת תביעה אזרחית. "אי סילוק האנטנות מגג הקניון יוכיח לתושבים כי הנהלת הקניון וראש עירה מזלזלים בשלומם ובריאותם, דבר שיחייב אותם להדיר רגליהם מהקניון ולפעול במישור המשפטי נגד הגורמים הרלוונטיים".

 

מקבוצת עזריאלי נמסר: "האנטנות הוקמו כחוק, בהתאם להיתר של המשרד להגנת הסביבה וע"פ הסכם שנחתם בין ההנהלה הקודמת של הקניון ובין חברת סלקום. הנהלת הקניון פועלת למציאת פתרון לטענות הדיירים".

 

מפורום חברות הסלולר נמסר: האתר המדובר קיבל את כל האישורים הנדרשים מהמשרד להגנת הסביבה. אנו מבקשים להבהיר שעל מנת להבטיח שרות סלולרי לציבור, יש צורך בפריסה של מתקני שידור. הפריסה מחייבת הקמת מתקני שידור במרחב העירוני, כשהעדיפות היא מעל מבני ציבור ומתקנים עירוניים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x