שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קבוצת עזריאלי רכשה את קניון גבעתיים מנוחי דנקנר תמורת כ-800 מיליון שקל

הקניון יהפוך לעשירי ברשימת הקניונים שבבעלות הקבוצה. המחיר משקף תשואה של 7.5%

גלי ברגר 09:4116.12.08

קבוצת עזריאלי רכשה את קניון גבעתיים מנוחי דנקנר תמורת 795 מיליון שקל. קניון גבעתיים יהיה הקניון העשירי של הקבוצה. נשיא קבוצת עזריאלי, מנחם עינן, התייחס היום לרכישה ואמר כי העסקה משקפת לקבוצת עזריאלי תשואה של למעלה 7.5%, שזהו טווח תשואה המאפשר לקבוצה לבצע עסקאות בקניונים

מוצלחים בתנאי השוק הקיימים.

 

קניון גבעתיים משתרע על 21 אלף מ"ר והפדיון השנתי מסתכם בכ-500 מליון שקלים.

 

מצידו של דנקנר, המחזיק בקניון באמצעות נכסים ובניין וכלל ביטוח, מדובר בהעשרה של קופת המזומנים של קבוצת אי.די.בי.  עם פרוץ המשבר נקט דנקנר באסטרטגייה של הגברת נזילות הקבוצה.

 

קבוצת עזריאלי, שנמצאת בבעלות דוד עזריאלי, היא הקבוצה המחזיקה בקניונים המובילים בישראל, בהם קניון עזריאלי בתל אביב, קניון מלחה בירושלים, קניון הנגב בבאר שבע ועוד. בשנת 2006 רכשה הקבוצה את חברת האחזקות הבורסאית גרנית הכרמל, הפועלת בתחום הגז, האנרגיה ואיכות הסביבה.

 

לאחרונה הצהיר עזריאלי, כמו גם מנחם עינן נשיא הקבוצה, שהקבוצה אינה ממונפת כלל וכי בכוונתה להמשיך ולהשקיע בישראל. השניים ניהלו מו"מ ארוך ומתיש במיוחד, לדברי גורמים בשוק, עם לבייב על קניון רמת אביב אך לא הגיעו להסכמה על המחיר. רכישת קניון גבעתיים למעשה סותמת את הגולל על רכישת קניון רמת אביב.  

 

בנוסף התקיימה פגישה עם עופר נמרודי, מבעלי הכשרת הישוב, המחזיקה בקניוון שבעת הכוכבים בהרצליה, אך גם במקרה זה לא הגיעו הצדדים להסכמה.

 

את קבוצת עזריאלי  ייצגו עו"ד חגית בלי ממשרד עורכי הדין יגאל ארנון. את קבוצת אי. די בי ייצגו עורכי הדין לוי עמיתי , אבי ערד וורד גיטרמן ממשרד גולדפרב, לוי, ערן,מאירי, צפריר ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x