שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

תביעה נגד הרכבת ב-30 מיליון ש': לא שילמה על עבודות בקו לירושלים

לטענת החברה המרכזית לפיתוח השומרון, היא נדרשה לבצע עבודות נוספות בקו הרכבת המהיר בין תל אביב לירושלים - אך לא קיבלה תשלום עבורן

הדר קנה 14:4821.12.08

החברה המרכזית לפיתוח השומרון הגישה תביעה בסך 30 מיליון נגד רכבת ישראל בגין אי תשלום על עבודות שביצעה בפרויקט קו הרכבת המהיר מתל אביב לירושלים.

 

התביעה הוגשה על ידי עוה"ד רפאל ליבא, עופר כהן צדק וארז גוטרמן ממשרד שדות ושות'. לטענתם, "התביעה שהוגשה מצטרפת לטענות

קשות נגד התנהלותה ומחדליה של רכבת ישראל, הנשמעות כבר תקופה ארוכה, טענות שאף מצאו ביטוי בדו"ח מבקר המדינה".

 

החברה המרכזית לפיתוח השומרון, ביצעה, לטענתה, מאז 2004 עבודות עפר עבור רכבת ישראל, במסגרת פרויקט הקמת קו הרכבת המהיר מתל אביב לירושלים. בכתב התביעה נטען, בין היתר, כי עקב השינויים שעבר הפרויקט, דרשה הרכבת מהחברה לפיתוח השומרון לבצע עבודות נוספות, שלא נכללו בחוזה המקורי, בהיקפים עצומים.

 

בתביעה אף נטען כי "פרויקט קו הרכבת המהיר לירושלים (...) זכה לאחרונה להתייחסות תקשורתית נרחבת, כאשר הקבינט הביטחוני-כלכלי אישר בתחילת החודש את המשך העבודות בו, לאחר שהתברר שאומדן עלות הפרויקט, שעמד במקור על 3.5 מיליארד שקל, זינק לכ-7 מיליארד שקל.

 

"עובדה זו מלמדת יותר מכל על תחשיביה השגויים ועל תכנונה הלקוי של הרכבת. חריגה שערורייתית זו מהתקציב מספרת גם את סיפור התנהלותה הכושלת של הרכבת, אשר דרשה ביצוע של שינויים רבים ושל עבודות נוספות מגוונות, תוך חריגה ניכרת מההיקף הכספי המקורי שהוערך על ידה".

 

החברה המרכזית לפיתוח השומרון טוענת בתביעה שהגישה כי רכבת ישראל מתחמקת באופן מכוון ושיטתי מתשלום בגין העבודות הנוספות שביצעה. בנוסף נטען כי הרכבת אף מונעת מן החברה לפיתוח תשלום בגין עבודות שנכללו בתכנון המקורי והופיעו בחוזה.

 

בנוסף לרכבת ישראל, הוגשו גם תביעות אישיות נגד בעלי תפקידים בכירים בארגון: אברהם מרקוביץ, מהנדס בכיר,  ויהודה סמברג, ששימש מנהל הפרויקט מטעם רכבת ישראל. 

 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "בין הרכבת ובין החברה המרכזית לפיתוח השומרון בע"מ לא בוצעה כל התקשרות, וכל העבודות אשר ביצעה החברה במסגרת הפרויקט, התבצעו על ידה כקבלן משנה של חברת דניה סיבוס. מדובר בסכסוך בין קבלן ראשי לבין קבלן משנה. הרכבת תיתן תגובתה המפורטת לבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x