$
בארץ

משבר אמון חמור בבזק: היו"ר רודב שלח בכירים בחברה לפוליגרף

הסיבה: גל ההדלפות לתקשורת בעניין תנאי המיזוג בין בזק לבין yes. מקורבים לחברה: האווירה בין המנכ"ל אבי גבאי לבין רודב היא "לא מבין המשובחות'"

אמיר טייג 14:2716.07.08

משבר אמון חמור בצמרת בזק. היו"ר שלמה רודב שלח בשבועיים האחרונים כמה בכירים בחברה לעבור בדיקת פוליגרף, בעקבות גל ההדלפות לתקשורת בעניין תנאי המיזוג המתגבש עם yes. הרקע לדרישה הוא סיכום שהושג בין בזק לבין הרשות להגבלים עסקיים, ולפיו לא יפורסמו פרטים מהמשא ומתן.

 

רודב

עבר בעצמו את בדיקת הפוליגרף. עד כה לא נמצא עד כה מקור ההדלפות, וייתכן כי אינו נמצא בבזק.

 

הדרישה של רודב מעידה על אווירה בעייתית של חוסר אמון בצמרת בזק. גורמים המקורבים לחברה מציינים, כי האווירה בין מנכ"ל החברה, אבי גבאי, והיו"ר רודב היא 'לא מבין המשובחות', בלשון המעטה. יש לציין כי המדיניות התקשורתית של היו"ר רודב היא חשדנית מאוד, והוא ממעט לדבר בפני גורמי מדיה. חוסר הפתיחות עולה בקנה אחד עם ההחלטה האגרסיבית לשלוח את בכירי החברה לגלאי אמת.

 

הפעם האחרונה בה בוצע בשוק התקשורת בדיקה מסוג זה היה בשנת 2003, כאשר איציק פטרבורג, אז מנכ"ל סלקום, שלח את בכירי החברה לבדיקה בשל חשד דומה להדלפה. פטרבורג זכה לביקורת רבה מאוד בשל החלטתו זו, אשר לוותה אותו עד פרישתו מהחברה.

 

מזה מספר שבועות מנהלים בזק והממונה על ההגבלים העסקיים משא ומתן לגבי התנאים במסגרתם תאשר הממונה את המיזוג בין בזק ו-yes. הצדדים נשלחו להגיע לסיכום על ידי בית הדין להגבלים עסקיים, שקיבל באופן חלקי את עמדת בזק בערעורה נגד החלטת הממונה לאסור מיזוג זה.

 

הדיונים כיום נוגעים למגבלות שמטרתם למנוע מבזק לצמצם את רמת התחרות, כלומר - לקבוע מנגנון שימנע מבזק סגירת פעילות הלוויין והעברת מנויי yes לרשת ה-IPTV, אותה החלה בזק להקים.

 

מהרשות להגבלים עסקיים נמסר בתגובה: "מעולם לא ביקשנו מבזק לבדוק מנהלים בפוליגרף או לבצע כל פעולה אחרת שמטרתה למנוע מגעים בין בכירי בזק לגורמי תקשורת. הרשות לא ביקשה ומעולם לא קיבלה תוצאות של בדיקות פוליגרף מאדם כלשהו". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x