$
חדשות טכנולוגיה

חיים קלים למרכיבים? איקאה רוכשת את הסטארט-אפ האמריקאי TaskRabbit

הרכישה, בסכום של 50 מיליון דולר, מיועדת לספק לאיקאה גישה לטכנולוגיות שירות לקוחות מתקדמות יותר מאשר מה שהיא מציעה כיום ולהתחרות בזירת האונליין עם אמזון ואיביי

רפאל קאהאן 21:2328.09.17
ענקית הריהוט להרכבה עצמית השוודית איקאה רכשה את הסטארט-אפ האמריקאי טאסקרביט (TaskRabbit) תמורת כ-50 מיליון דולר. על פי דיווח של אתר Recode, הרכישה אמורה לספק לחברה יכולת מעניינת שעשויה לפתור את בעיית הרכבת הרהיטים עבור אלה שלא ממש מוצלחים במלאכה.

 

טאסקרביט היא למעשה זירת מסחר בה חשמלאים, אינסטלטורים, קבלני שיפוצים או מובילים, מציעים את מרכולתם. החברה עצמה רווחית והוקמה כבר לפני כ-9 שנים. הרכישה מיועדת לספק לאיקאה גישה לטכנולוגיות שירות לקוחות מתקדמות יותר מאשר מה שהיא מציעה כיום ולהתחרות בזירת האונליין עם אמזון ואיביי.

 

החברות כבר חתמו על הסכם שיתוף פעולה בעבר בבריטניה, וזו כנראה הסיבה שהיא נבחרה על ידי הענקית השוודית. זאת ועוד, החברה כבר מנהלת קטגוריית הרכבת ריהוט של איקאה בזירות מסחר שונות ברחבי העולם.

 

איקאה איקאה צילום: designweek
היוזמה לדחוף את הדיגיטל בתוך חוויית הרכישה של איקאה מתבטאת גם באפליקציית אייפון חדשה שמנצלת את תכונת המציאות המוגברת של המכשירים החדשים של אפל. זו מאפשרת לצלם כל חדר ולהציב בתוכו רהיטים וירטואליים של איקאה.

 

זו לא רכישת הסטארט-אפ הראשונה של איקאה, החברה כבר הוציאה בעבר סכומים שנעים בין 20 ל-90 מיליון דולר על רכישת חברות. ואולם הכניסה המסיבית שלה לתחום תאפשר לה אולי גם לייצר קטגוריית עובדים חדשה: מרכיבי ריהוט.

 

לאיקאה יש כ-390 חנויות בעולם והיא מעסיקה 183 אלף עובדים. מחזור המכירות השנתי שלה עומד על כ-36 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x