$
מחירים ומסלולים

פרסום ראשון: סלקום עדכנה את תוכניות הסלולר

מחיר המדף לא השתנה, אך יש שינוי במרכיביהן. לדוגמה: תוכנית ב-159 שקל, אשר כללה חיוג לחו"ל ללא הגבלה, מוגבלת עתה ל-500 דקות

רותי לוי 12:4622.10.12

חברת סלקום עדכנה הבוקר (ב') את תוכניות הסלולר שלה, ולא בהכרח לטובת הצרכנים. מחיר המדף של התוכניות החדשות נשאר זהה, אך החברה ביצעה שינוי במרכיביהן. 

 

כך למשל, תוכנית דקות והודעות ללא הגבלה שעלותה 129 שקל כללה עד היום גם 200 דקות שיחה לקווים נייחים וניידים לחו"ל, עתה התוכנית אינה כוללת דקות כאלה.

 

 

תוכנית אחרת שעלותה 159 שקל, אשר כללה עד כה חיוג לחו"ל ללא הגבלה, מוגבלת עתה ל-500 דקות לחו"ל.

 

חבילת הגלישה הכלולה בתוכנית התנפחה מ-3 ג'יגה בייט ל-5 ג'יגה בייט אך מדובר בעיקר בשינוי קוסמטי שאינו רלוונטי למרבית הגולשים. סלקום הוסיפה לחבילה שירותי גיבוי, מוזיקה וניווט בחיוב זיכוי.

 

אך השינוי המשמעותי ביותר הוא דווקא זה הנסתר מן העין. מי שיקרא בתשומת לב את הסכם ההתקשרות המעודכן של החברה יגלה כי מעתה מנהיגה סלקום מנגנון חיוב לחורגים מחבילת הגלישה. סלקום תגבה 19.90 שקל עבור כל חריגה במדרגות של 250 מגה-ביט. זאת בניגוד לפרקטיקה הנהוגה כיום בכל החברות, לפיה הלקוח יחווה האטת מהירות בלבד ולא יחויב בתשלום נוסף עבור חריגה. חיוב עבור חריגה מחזיר את סלקום לימי טרום התחרות שאותם הלקוחות מעדיפים לשכוח.

 

לבסוף, סלקום מעלה מן האוב הטבת ניוד בגובה 20 שקל ללקוחות שיעבירו אליה את המספר שלהם. ההטבה תפחית את עלות החבילות לרמת מחירים שבין 99-139 שקל למשך שנה. במצב זה התכנית הנמוכה של סלקום אשר כוללת שיחות ללא הגבלה, הודעות טקסט וגלישה בנפח 1 ג'יגה מתחרה לראשונה במחירים של המתחרות החדשותץ. ואולם, החיוב הנפרד על הודעות MMS (אשר אינן כלולות בחבילה ומתומחרות בנפרד לפי 79 אגורות) ועל החריגה בחבילת הגלישה, אינו מקנה לצרכן את הביטחון של הוצאה חודשית קבועה וללא הפתעות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x