$
הייטק בפקקים

הייטק בפקקים

איך עוברים צמיחה מואצת בהייטק וגדלים מ-0 ל-300 עובדים?

חגיגת הגיוסים בהייטק - של כסף ועובדים - יכולה לייצר גם קשיים. פודקאסט "הייטק בפקקים" בודק איך צומחים ושומרים על תרבות ארגונית ואילו תפקידים מעבירים למיקור חוץ

שירות כלכליסט 14:2227.01.22

היום בהייטק בפקקים נדבר על אחת התופעות שאנחנו חושבים שהן הכי מעניינות בימי ההייטק הטרופים של גיוסים והנפקות. ה-Hyper Growth – הצמיחה המואצת. לרוב כשמשתמשים במושג הזה מדברים על היכולת של חברה להגדיל את מנועי הצמיחה העסקית שלה באופן מעריכי ולעמוד ביעדים אגרסיביים כמו שילוש של ההכנסות בכל שנה. אבל הכח המניע של התהליך הזה הם לרוב העובדים. אנחנו שומעים שוב ושוב על גיוסים אדירים. עבור רוב החברות (למעט תקציבי שיווק משתנים) כספי הגיוסים מיועדים לגיוס עובדים חדשים שאמורים להוביל את החברה קדימה.

 

 

 

 

כיצד מחליטים אילו מחלקות להוציא למיקור חוץ ואילו מחלקות צריכות להיפתח בתוך החברה? אילו צרכים עולים מהשטח ואילו מהלכים מתרחשים כתוצאה של ייעוץ ארגוני? איזו השראה לוקחים מחברות דומות?

 

לרוב, בשלבי הצמיחה הראשונים העובדים הראשונים שמגוייסים לחברה הם חברים ועובדים שמוכרים למייסדים ממקומות עבודה קודמים, אבל כשהחברה ממשיכה להתרחב ל-50 ו-100 עובדים יש אתגר להמשיך לגייס בקצב גבוה ועדיין לשמור על התרבות הארגונית. כיצד אפשר לפתור אותו?

 

שגיא גידלי, מייסד שותף ומנהל הצמיחה בחברת הסייבר פרימיטר 81, מתארח בפודקאסט ועוזר לענות על השאלות בנושא. גידלי מספר על הצמיחה המהירה מ-0 ל-300 עובדים במהלך 4 שנים ועל ההחלטות המעניינות בגיוס העובדים.

 

 

כל מה שחדש, מעניין ומיוחד בהייטק הישראלי
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

הייטק בפקקים הוא שילוב של פייסבוק לייב ופודקאסט העולה בעמודי הפייסבוק של כלכליסט ואצטדיון הסטארט-אפ.

בצוות התכנית - אדר חי, אורי טולדנו, טל חי, ונירית כהן

x