$
הייטק והון סיכון

חברת nym health גייסה 16.5 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות של גוגל

החברה פיתחה מנגנון שמסוגל באופן אוטומטי לגשר על הפער בין חברות הביטוח לבתי החולים בארצות הברית. באמצעות הגיוס מתכוונת החברה להמשיך ולהשקיע במחקר ופיתוח ובניית תשתיות המכירה בארצות הברית

מאיר אורבך 19:0013.10.20

חברת הסטארט-אפ הישראלית nym health גייסה 16.5 מיליון דולר בהובלת GV גוגל ונצ'רס, שהיא זרוע ההשקעות של אלפאבת, ובהשתתפות המשקיעים הקיימים בחברה הקרנות האמריקאיות: לייטספיד, בסמר טייגר גלובל,קרן ההשקעות דיינמיק לופ ומספר משקיעים פרטיים. החברה גייסה לפני הגיוס הנוכחי 6 מיליון דולר.   

 

החברה הוקמה ב-2018 על ידי עמיחי ניידרמן המשמש בתפקיד מנכ"ל החברה ואדם רימון המשמש בתפקיד ה-CTO. ניידרמן ואדם הכירו ב-8200 שם שירתו השניים בתחום המחקר בעולמות הסייבר.

 

עמיחי ניידרמן ואדם רימון. nym health עמיחי ניידרמן ואדם רימון. nym health צילום: NYM health

 

החברה מעסיקה 34 עובדים בישראל וארצות הברית ונמצאת בשלבים ראשונים של מכירות. בכוונת החברה להמשיך להשקיע באמצעות הגיוס במחקר ופיתוח ובניית תשתיות המכירה בארצות הברית.

 

"החברה פותרת את בעיית קבלת כספי הביטוח בבתי החולים בארצות הברית. חברות הביטוח שם הם גופים פרטיים שמטרתם להרוויח וכך גם בתי החולים. יש חוסר התאמה מאוד בין שני הגופים", הסביר עמיחי ניידרמן. חברות הביטוח רוצות לדעת על מה הן משלמות בדיוק אבל מצד שני לא רוצות לדעת כל פרט על החולה. ומצד בתי החולים, הם לא רוצים לשתף את כל המידע על החולה עם חברות הביטוח.

 

חברות הביטוח מקבלות רשימות של קודים שהם האבחנה לכל טיפול, כשלכל קוד תו מחיר. זו הדרך היחידה לקבל תשלום בארה"ב", הוסיף, "יש בארצות הברית אנשים שתפקידם לקחת מכתב שחרור של חולים ולהפוך אותו למסמכך תשלום. מדובר בתהליך שגורר הרבה טעויות. אנחנו פיתחנו מנגנון שהופך את כל התהליך לאוטומטי".

 

צוות nym health צוות nym health צילום: NYM health

  

"אנחנו מעסיקים רופאים בעלי הבנה בעולם המחשוב שבונים את העולם של החולה והרופא יחד עם אנשי בלשנות חישובית שיחד מהווים את המנוע הבנת השפה", אומר ניידרמן. "היום כבר יש לנו רשימת המתנה למוצר שלנו של בתי חולים בארצות הברית".

 

"תהליך תרגום ההערות הרפואיות לקודי חיוב הוא תהליך מסורבל וידני, ונקודת כאב עליונה עבור מערכות בריאות רבות בארה"ב," הוסיף בן רובינס, שותף ב- GV. "החברה מציעה פיתרון יעיל ביותר לבעיה זו, ואנו מאמינים כי החברה ממוקמת היטב לענות על צרכי מערכות הבריאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x