שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

חברת המכשור הרפואי keepMED גייסה 15 מיליון דולר בסבב C

הגיוס התבצע לאחר שהחברה קיבלה אישור רגולטורי באיחוד האירופאי. קיפמד הישראלית פיתחה מכשיר רספונסיבי לטיפול בדום נשימה חסימתי בשינה (OSA). היא מתכוונת להשתמש בהון שגוייס כדי לקדם את הפיתוח הקליני של המכשיר לקראת אישור ה-FDA וההשקה בארה"ב ובאירופה

הגר רבט 18:0229.09.20
חברת המכשור הרפואי הישראלית keepMED הודיעה היום (ג׳) על גיוס 15 מיליון דולר בסבב C, לאחר קבלת אישור רגולטורי באיחוד האירופאי. אל המשקיעים החדשים בסבב, Celeste Management ,Financière Arbevel ו-4See Ventures הצטרפו המשקיעים הקיימים,Merieux Equity Partners, Pitango Capital Venture, Xenia Capital Venture, C4 Ventures ו-Lavorel Medicare.

 

keepMED פיתחה מכשיר רספונסיבי לטיפול בדום נשימה חסימתי בשינה (OSA) בלחץ אוויר חיובי (PAP) מותאם אישית. דום נשימה חסימתי היא תסמונת המאופיינת באירועים חוזרים ונשנים של חסימת דרכי הנשימה העליונות במהלך השינה, ומזוהה עם עלייה משמעותית בסיכון למחלות לב, סוכרת ושבץ. התסמונת מלווה לרוב בנחירות חזקות, שינה מקוטעת ותחושת עייפות כרונית, עם השלכות קשות על איכות החיים, בטיחות בדרכים ותפוקת העבודה. מחקר שפורסם לאחרונה ב-The Lancet Respiratory Medicine מצביע על כך שכמעט מיליארד מבוגרים ברחבי העולם סובלים מ-OSA בדרגות חומרה שונות.

 

אלכס רפופורט מנכ"ל קיפמד אלכס רפופורט מנכ"ל קיפמד

 

בדומה למכשירים אחרים מבוססי PAP המכשיר של החברה הישראלית עושה שימוש בלחץ אוויר חיובי כדי לשמר את דרכי הנשימה העליונות פתוחות. אולם הוא ייחודי בכך שאינו מזרים עשרות ליטרים של אוויר בצורה רציפה, אלא מגייס את מערכת הנשימה של המשתמש עצמו כדי לספק בדיוק את רמת הלחץ הנדרשת, רק בעת הצורך ועם הזרמת אוויר מינימלית.

 

מהחברה נמסר כי לאחר קבלת האישור הרגולטורי באירופה והשלמת מחקר ראשון בבני אדם בסוף שנת 2019, היא מתכוונת להשתמש בהון שגוייס כדי לקדם את הפיתוח הקליני של keePAP לקראת אישור ה-FDA וההשקה בארה"ב ובאירופה.

x