$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק החזירה לפעילות את החשבונות של עובדי NSO בפייסבוק ובאינסטגרם

לאחר שהחזירה לפעילות חשבונות של 4 עובדי החברה בעבר ובהווה הגישה פייסבוק בקשה למחיקת הליכים. פייסבוק בתגובה: "נמשיך לפקח על כל שימוש לרעה בפלטפורמה שלנו"

הגר רבט 13:4130.06.20
פייסבוק החזירה לפעילות את כל חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של עובדי NSO בעקבות התביעה שהגישו נגדה והגישה בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב למחיקת ההליך. מדובר בחמישה חשבונות סה״כ, ארבעה מהם של עובדים לשעבר בחברה.

 

באוקטובר שעבר, תבעה פייסבוק את NSO בעקבות פרצה בווטסאפ שניצלה מפתחת תוכנות הריגול, ושלדברי החברה שימשה בין היתר למעקב אחרי 100 עיתונאים ופעילי זכויות אדם לפחות. בהמשך, חסמה פייסבוק את חשבונותיהם של מספר עובדי NSO בעבר ובהווה, על רקע טענות שפעילותם בפלטפורמות של החברה שימשה לביצוע הפרצה.

 

משרדי NSO משרדי NSO צילום: אוראל כהן

 

בעקבות החסימה, עובדי NSO בהווה ושני עובדים לשעבר עתרו נגד החברה לבית המשפט המחוזי בדרישה להחזיר את החשבונות לפעילות. מוקדם יותר החודש בית המשפט העליון דחה בקשת ערעור של פייסבוק על צו מניעה זמני, שחייב אותה להשיב לפעולה חשבון של עובדת NSO.

 

עדי סופר, מנכ"לית פייסבוק ישראל עדי סופר, מנכ"לית פייסבוק ישראל

 

בתגובה לפניית כלכליסט מסרה פייסבוק: "לאורך כל ההליכים הללו בישראל, קבוצת NSO פעלה מאחורי הקלעים בניסיון חסר תקדים לחבל במאמצים שלנו לגרום להם להודות באחריות למתקפות על עיתונאים ופעילי זכויות אדם. למרות שהחזרנו את חשבונות הפייסבוק של ארבעה עובדי NSO, אנו נמשיך להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי לפקח על כל שימוש לרעה בפלטפורמה שלנו"

 

עו״ד רן שפרינצק שייצג את העובדים מסר לכלכליסט: ״פייסבוק נאלצה לפתוח את חשבונות עובדי NSO התובעים לאחר שטענותיה נגדם נדחו, הן על ידי בית המשפט המחוזי והן על ידי בית המשפט העליון. יש להצטער על כך שבמקום להסיק את המסקנות מהביקורת שספגה מבית המשפט, היא ממשיכה בדרך ההכפשות חסרות הבסיס, שככל הנראה נועדו להסיט את תשומת הלב מהמתקפות בכל רחבי העולם על אופן התנהלותה״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x