$
תקשורת

הדואר חוזר לשגרה: שעות הפעילות יוארכו עד 20:00 שלוש פעמים בשבוע

כמו כן האפשרות להזמנת תור מראש חוזרת; בשל הקורונה צפויים הפסדים כבדים לחברה שתפרסם דוחותיה לרבעון הראשון השבוע. המנכ"ל: "באפריל ומאי חלה ירידה של כ-30% במספר הלקוחות לעומת אשתקד"

אביאור אבו 11:4001.06.20

חברת דואר ישראל הודיעה הבוקר (ב') כי פעילותה חוזרת לשגרה, לאחר שבשבוע שעבר שר התקשורת יועז הנדל הנחה את החברה לחזור למתן שירות מלא.

 

 

 

שעות הפעילות בימים א', ג' ו-ה' יהיו 08:00-20:00, בימים ב' ו-ד' בין השעות 08:00-13:30 וביום ו' בין השעות 08:00-12:00. בנוסף, כ-1,300 מרכזי מסירת החבילות חזרו לפעילות. כמו כן, החברה מחזירה את האפשרות להזמין תור מראש, לאחר שעצרה אותה במהלך אפריל. החברה ממשיכה לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות למניעת התקהלות ועל כן תותר שהיה של עד 10 אנשים בכל יחידה, כולל עובדי היחידה.

מרכז המיון הארצי של דואר ישראל מרכז המיון הארצי של דואר ישראל צילום: אוראל כהן

 

חברת דואר ישראל צפויה לספוג הפסדים כבדים לאור משבר הקורונה. על פי הערכות, הכנסות החברה מחבילות סחר מקוון נפגעו מתחילת השנה בכ-38%. בעקבות כך, בחברה נערכים להתייעלות משמעותית בחודשים הקרובים ואף ביקשו סיוע מהאוצר וממשרד התקשורת. במהלך תקופת הקורונה צמצמה החברה אלפי שעות נוספות לעובדים. ביום חמישי צפוי להתפרסם דו”ח החברה לרבעון הראשון של 2020.

 

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, מסר: "בתקופת הקורונה מאות ממרכזי המסירה הפרטיים היו סגורים והחברה נדרשה לתת פתרונות למסירת החבילות גם ביחידות הדואר ובאמצעות דוורים ושליחים. כמו כן חלה ירידה משמעותית בהגעת הציבור ליחידות הדואר, כאשר בחודשים אפריל ומאי פקדו את הדואר כ-2 מיליון לקוחות, ירידה של כ-30% מול התקופה המקבילה אשתקד".

x