$
הייטק והון סיכון

פיטורים בהייטק

סייסנס וסינגולר מפטרות עשרות עובדים

היוניקורן סייסנס מפטרת 80 עובדים מתוך 900 עובדים מתוכם כ-20 בישראל, רוב העובדים הם אנשי מכירות ושיווק. "נערכים למציאות חדשה", נמסר מהחברה. חברת ההייטק סינגולר מפטרת גם היא עשרות מעובדיה

מאיר אורבך 07:0923.04.20
נמשכת מגמת הפיטורים בהייטק הישראלי. לכלכליסט נודע שהיוניקורן הישראלי סייסנס מפטר 80 עובדים מתוך 900 עובדים מתוכם כ-20 בישראל. רוב העובדים הם אנשי מכירות ושיווק. בנוסף לכלכליסט נודע שחברת הההייטק הישראלית סינגולר מפטרת גם היא עשרות מעובדיה.

 

 

 

מחברת סייסנס נמסר, "סייסנס ממשיכה לגדול אבל כמו רוב החברות בעולם נערכת להאטה עולמית בכלכלה וגם בקצב הצמיחה, לאור הווירוס והסגר העולמי. לאחר גידול מואץ וגיוס של כ-100 עובדים ברבעונים האחרונים הדבר האחראי הוא להיערך כעת למציאות החדשה. לכן החלטנו לאזן את השינוי הצפוי בהכנסות עם צפי ההוצאות, והקטנו השבוע את מצבת כח האדם שלנו ב-9% ברחבי העולם, ופחות מזה, כ-7% בישראל מבלי לגעת בשכר העובדים. מהלך זה, כואב ככל שיהיה, מחזק את החברה, שאר עובדיה ולקוחותיה ומבטיח את המשך הגדילה שלה וההשקעה בפיתוחים עתידיים".

 

אמיר אורעד מנכ"ל סייסנס אמיר אורעד מנכ"ל סייסנס צילום: תומי הרפז

 

בחודש ינואר האחרון קרן אינסייט הובילה גיוס של 100 מיליון דולר בסייסנס לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר; החברה פיתחה פלטפורמת בינה עסקית לניתוח של מידע ארגוני. כלל ההשקעות בחברה הסתכמו ב־200 מיליון דולר. בין הקרנות שהשקיעו בה עד כה ניתן למנות את בסמר, באטרי, ג’נסיס פרטנרס, כלל טק ואקסס קפיטל ואופוס. את 2019 החברה סיימה על פי הערכה עם הכנסות משמעותיות של כ־100 מיליון דולר

 

בחודש מאי 2019 קנתה את חברת האנליטיקה האמריקאית Periscope Data, שממוקמת בעמק הסיליקון. סכום הרכישה לא פורסם, אך לפי הערכות הוא עומד על יותר ממאה מיליון דולר בעסקה של חילופי מניות. והרכישה העלתה את מספר עובדיה ליותר מ-700 מהם כ-250 בישראל.

 

סייסנס נוסדה ב-2004 בידי בידי גיא בויאנג'ו, אביעד הראל, עדי עזריה, אלדד פרקש, ואלעד ישראלי,על לקוחות החברה נמנים ג'נרל אלקטריק, פיליפס, אקספידיה, רולס רויס, מאזדה, ניסן, אייר קנדה, בורסת נאסד"ק, נאס”א ו־eBay.

 

חברה נוספת אשר פיטרה מספר לא מועט של עובדים היא חברת סינגולר אשר על פי הערכה פיטרה עשרות מעובדיה בישראל ואף הורידה משכר בכיריה. החברה לא הגיבה לפניות כלכליסט.

 

הפלטפורמה שפיתחה סינגולר אוספת מידע המפוזר במגוון כלי השיווק הדיגיטליים הקיימים כיום בשוק אל מערכת אחת, בעזרתה, היא יכולה לחשוף את החזר ההשקעה של כל פעולה שיווקית של לקוחותיה ולהציע תובנות רלוונטיות למנהלי השיווק. Singular נוסדה ב-2014 על ידי שלושה יוצאי חברת Onavo, שנרכשה על ידי פייסבוק: גדי אלישיב, מנכל החברה, ערן פרידמן, סגן נשיא לטכנולוגיה וסוזן קואו, COO בחברה.

 

פיטורים אלה מצטרפים לשורה ארוכה של חברות שמפטרות בימים האחרונים ביניהם ברינגג, זרטו, סימילירווב ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x